Ana Sayfa ESENLER ESENLER İLÇE MİLLİ EĞİTİM YENİ MÜDÜRÜ KİM OLDU?

ESENLER İLÇE MİLLİ EĞİTİM YENİ MÜDÜRÜ KİM OLDU?

Okunma Sayısı 343
0

Esenler İlçe  Milli Eğitim Müdürlüğünde Uzun Zamandır Gündemden Düşmeyen ve Beraberinde Belirsizlikler Getiren acaba İlçe Eğitim Müdürü Kim Olacak? Sorusuna Mahkemenin verdiği Yeni Bir Karar ile Netleşmiş Oldu.

Daha önce Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan’ın önceki dönem Esenler İlçe Kaymakamı Hulisi Şahin’in Ercan hakkında ”İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü için yetersiz” raporu üzerine Bayram Ercan Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden alınarak Güngören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderilmişti.

Bu süreci mahkemeye taşıyan Ercan, mahkemenin kendi lehine karar vermesi sonrasında tekrar Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine geri dönmüştü.

ÜST MAHKEME KARARI BOZDU

Esenler’de görevine tekrar başlayan Ercan’a bir üst mahkemeden kendisinin de beklemediği bir karar çıktı. Mahkemenin verdiği kararda Ercan hakkında daha önce verilen kararın işleme koyulması  yönündeydi. Yani İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak değil de bir başka ilçede Şube Müdürü Olarak devam etmesi yönündeydi.

BAYRAM ERCAN EMEKLİYE AYRILDI

Mahkeme kararın kendisine tebliğ edilmesi sonrasında Bayram Ercan, başka bir ilçede şube müdürlüğü yapmak istemeyerek emeklilik kararı aldı.

Bu kararının üzerine emeklilik dilekçesini sundu ve emekliliğe ayrıldı.

YENİ İLÇE EĞİTİM MÜDÜRÜ NURETTİN ARAS MI?

Edindiğimiz bilgilere göre yüksek ihtimalle Bayram Ercan’ın emekliği sonrasında bir kez daha boş kalan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğe İstanbul İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Mehmet Nurettin Aras atanacak.

PEKİ MEHMET NURETTİN ARAS KİMDİR?

1973 Yılında Siirt´te dünyaya geldi.1995 yılında Van Yüzüncüyıl Üniversitesi Eğitim Fakültesinden mezun oldu. Aynı yıl Van´da Sınıf Öğretmeni olarak göreve başladı.

1997-2006 yılları arasında Van Ferit Melen İlköğretim Okulu´nda sırasıyla; Müdür Yardımcılığı, Müdür Baş Yardımcılığı ve Okul Müdürlüğü yaptıktan sonra Van İl Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne, ardından Van Çaldıran İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne atandı.

05.08.2008 tarihinde İstanbul Milli Eğitim Şube Müdürlüğü görevine atanan Mehmet Nurettin ARAS; evli ve 3 çocuk babası olup İngilizce ve Arapça bilmektedir.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz