Ana Sayfa ESENLER ESENLER’BELEDİYE MECLİSİ’NE KAHVECİ’NİN SÖZLERİ DAMGA VURDU

ESENLER’BELEDİYE MECLİSİ’NE KAHVECİ’NİN SÖZLERİ DAMGA VURDU

Okunma Sayısı 208
0
Esenler Belediye Meclisi’nin Aralık ayı meclis toplantıları 7 Aralık Pazartesi günü 15.00’te Esenler kültür merkezinde gerçekleşti.

Meclis başlamadan önce gündem dışı konuşma yapan İyi Parti Esenler Meclis Üyesi Lütfü Kahveci “Ülkemizin içinde bulunduğu durumu şöyle bir baktığımızda her yerde her alanda her sektörde büyük sorunlar var. Ben bunlardan iki tanesinden bahis etmek istiyorum. Birincisi sağlık ve salgınla mücadele, ikincisi Ekonomi…”

Kahveci: “Sağlık alanında olağanüstü bir gayret var görmemek takdir etmemek mümkün değil. Sağlık çalışanlarımıza minnettarız. Salgınla mücadele konusunda üstün hizmetler ortaya koymuş ve büyük ölçüde başarılı olmuş hıfzıssıhha Enstitüsünün kapatılmış olması Covit 19 ile mücadeleye geriden başlamamıza sebep olmuştur.”

Salgında gelinen durumunun vahametinin ciddi olduğuna vurgu yapan Kahveci “Bu konuda bir diğer etkende gerçek verilerin halktan saklanmasıdır. Bu nedenle halkımız işin boyutunu belki de kavrayamamış ve tedbirsiz davranabilmiştir. Her şeye rağmen halkın gerçekleri bilmeye hakkı vardır.

Konuşmasının sonunda Kahveci “Hükümetimiz 50 ülkeye yardım yapacağını açıklayınca bir kısım esnafımız kendisini çatılarda bulmuştur. Atalarımız evde lazım olan komşuya haramdır tespiti önemli bir tespittir.

Kahvecinin konuşmasına cevap veren AK Parti meclis üyesi Ömer Çetinkaya “ikinci Pandemi atağında bile çok iyi noktadayız. Hükümetin bu konuda başarısını da gerçekten görmek lazım. Sadece siyasi münazaalarla sadece siyasi bir düşünceye sahip olmamızdan kaynaklı olarak eleştirmek zorunda olduğunu hissettiğimden dolayı bunu ifade etmek gerçekten bu doğru iş değil. Türkiye bu konu da başarılı bir ülke. Bununla bağlantılı olarak ekonomi ile ilgili bütün esnaflara kısa ödeme desteği altında bir destek veriyoruz. Veriler çok ciddi olduğunu dünya ile kıyaslandığı doğru olduğunu görün.”

Daha sonra gündem maddelerine geçildi;

  • Kadro Cetvelleri hakkında, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü teklifi.
  • Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Esenler Belediye Başkanlığı arasında İşbirliği Protokolü İmzalanması hakkında, Kültür İşleri Müdürlüğü teklifi.
  • Esenler Sosyal Hizmet Merkezi Külliyesi hakkında, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü teklifi.
  • 2021 Mali Yılı Ücret Tarifeleri hakkında, Mali Hizmetler Müdürlüğü teklifi.
  • Sıfır Atık Proje Desteğine İlişkin Protokol hakkında, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü teklifi.
  • Gündeme belediye başkanlığının 2 adet teklifi eklenerek başkanlık makamına havalesine oy birliği ile kara verildi.

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz