Ana Sayfa ESENLER ESENLER BELEDİYESİ MANAVGAT’TA

ESENLER BELEDİYESİ MANAVGAT’TA

Okunma Sayısı 74
0

Manvagat’ı etkisi altına alan yangına müdahale etmek için Esenler Belediyesi’ne ait arazöz ve ekipler bölgeye ulaşarak zorlu coğrafyasında alevlerle savaşmaya başladı.

Esenler Belediyesi, Türkiye’de yürekleri yakan orman yangınlarına karşı kayıtsız kalmadı. Esenler Belediyesi yanan bölgelere destek göndererek tüm dünya gibi ülkemizi de etkisi altına alan bu yangın fırtınalarında halkımızın en az zararla çıkması için savaş veriyor.

Belediyeye ait arazöz ve ekipler, Manavgat’ın sert coğrafi koşullarında, hızla yayılan yangına karşı verilen mücadeleye destek vermek için, İstanbul’dan yola çıkarak Manavgat’a ulaştı ve alevlerle savaşa aktif olarak görev yapıyor.

ARAZÖZ ORMAN YANGINLARINDA NASIL KULLANILIR?

Yangınlara karadan müdahale ederken, yüksek su taşıma kapasitesiyle büyük miktarda suyu, her türlü arazide alevlerin bulunduğu noktaya kadar taşıyabilen arazözler, yangınla mücadelede kritik öneme sahipler. Büyük şehirlerde hem yangına karşı önlem hem de şehir içindeki yeşil alanların sulanması gibi görevlerde kullanılabilen arazözler, Akdeniz ve Ege’yi etkisi altına alan yangınlar sırasında, itfaiye araçlarına su yetiştirmek için kritik bir rol üstleniyor.

Her arazöz “yangına karşı kesintisiz şekilde fazladan tonlarca basınçlı su sıkabilmek” anlamına geldiği için, yangınları söndürme çalışmalarında büyük önem taşıyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz