Ana Sayfa EĞİTİM ‘ESEN BEBE’DEN YENİ İŞ BİRLİĞİ

‘ESEN BEBE’DEN YENİ İŞ BİRLİĞİ

Okunma Sayısı 229
0

“Esen Bebe” projesi 10 yıldır binlerce annenin ve ailenin mutluluğuna ortak oldu. Esenler Belediyesi proje kapsamında anne adaylarına annelik eğitimlerini beraber verdiği iş birliği ortağı Esenler Medipol Üniversitesi Hastanesi ile bir protokol imzaladı.

Esenler Belediyesi’nin yaklaşık 10 yıldır sürdürdüğü ve yeni doğan bir bebeğin ihtiyaç duyduğu tüm malzemelerini kapsayan bir çantanın da hediye edildiği  ‘Esen Bebe’ projesi yeni bir boyut daha kazandı. Projeye katılan anne adaylarına ‘Anne Oluyorum’ eğitimleri de verilmeye başlandı. Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Medikal Direktör Yardımcısı Öğr. Üyesi Dr. Necdet Özçelik, Medipol Üniversitesi Hastanesi İşletme Müdürü Fatma Üstün Akın, Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Buket Yeşilbaş’ın bulunduğu toplantıda yeni iş birliği için imzalar atıldı. Esen Bebe projesi kapsamında, Esenler’de ikamet eden anne adaylarına, hamileliklerinin 28. haftasından başlayarak, bilinçli bir anne olmalarını desteklemek için Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ve Esenler Medipol Üniversitesi Hastanesi işbirliği ile “Anne Oluyorum” eğitimleri düzenliyor.

ANNE ADAYLARI İÇİN “ANNE OLUYORUM” EĞİTİMLERİ

“Anne Oluyorum” eğitimleri ile annelere hamilelik ve lohusalık döneminde, bebeklerine ise 6. ayına kadar, ücretsiz ve kapsamlı bir anne-bebek desteği veriliyor. “Anne Oluyorum” eğitimleri her ayın ilk Cumartesi günü başlayarak, 4 hafta sürüyor. Sadece Cumartesi günleri olan eğitimler; pandemi nedeni ile anne adaylarının sağlıkları göz önüne alınarak, Zomm üzerinden, 12.00-16.00 saatleri arasında yapılıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz

20 − one =