Ana Sayfa ESENLER İbrahim Turhan Lisesi üçüncü pilav gününde buluştu

İbrahim Turhan Lisesi üçüncü pilav gününde buluştu

Okunma Sayısı 492
0

Esenler İbrahim Turhan Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği’nin geleneksel pilav gününün üçücüsü bu sene 05 Mayıs 2018 tarihinde okulun bahçesinde büyük bir katılımla yapıldı.

Pilav gününe Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, CHP Esenler İlçe Başkanı Bülent Ütebay, MHP Esenler İlçe Başkanı Suat Yılmaz, Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz, İbrahim Turhan Lisesi’nde görev yapmış öğretmenler Cevat Kahveci, Mehmet Kule, Güner Kır, Faik Çakan, Zafer Demir, Sefer Yakut, Şemsettin M. Bilgin ve mezunlar katıldı.

Açılış konuşmasını Dernek Başkanı Mehmet Sirkeci yaptı. 

Sirkeci, ”İbrahim Turhan Lisesi’nden 1978 yılından günümüze kadar mezun olan öğrenciler ile okulda görev yapan ve yapmış olan öğretmenleri her yıl bir araya getirmek, anıları tazelemek ve sosyal dayanışmayı geliştirmek gayesi ile her yıl mayıs ayı içinde, okulun bahçesinde düzenlenen pilav gününe bu yıl katılım yüksek oldu. Yaklaşık 35 bin mezun vermişiz daha yüksek katılım bekliyordum, inşallah önümüzdeki yıl daha fazla mezunlarımıza ulaşıp bir araya geliriz. Okulumuzdan mezun olupta çok yüksek yerlerde görev yapan arkadaşlarımız var, bunlarlada buluşup İbrahim Turhan Lisesi’nden mezun işsiz olanlara veya yardıma muhtaç öğrencilerimize maddi ve manevi olarak katkıda bulunmalarına vesile olmak istiyoruz.” dedi.

Sirkeci, pilav gününe katkılarından ve her türlü desteklerinden dolayı Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya teşekkür etti.

Pilav gününün üçüncüsünün geçmişe göre katılımın umulandan da fazla olduğunu belirten Sirkeci, her yıl iştirak edenlerin sayısının daha da artacağını ümit ettiklerini belirterek katılan tüm mezunlara ve katılımcılara teşekkür etti.

Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin’de yaptığı konuşmada, Esenler İbrahim Turhan Lisesi’nin konumu itibari ile daha iyi yerlerde olmasının gerektiğini söyleyerek Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun İbrahim Turhan Lisesi’nin sınavlı bir okul olması için çok büyük gayret sarf ettiğini söyleyerek maalesef Milli Eğitim içindeki bazı yerleri aşmada güçlük çektiklerini belirtti.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’da yaptığı konuşmasında eskiden Esenler’de oturan vatandaşlarımız oturdukları yeri söyleyemezlerdi nerde oturuyorsunuz dediklerinde ya Bayrampaşa’nın yanında veya Güngören’in üst tarafıda oturuyoruz derlerdi. Ama şimdi Huzur ve Güven Şehri Esenler’de oturuyoruz derken göğsünü gere gere söylüyorlar. Anadolu’ya gittiğimde Esenler Belediye Başkanı’nın geldiğini duyduklarında yanıma gelerek Başkanım ben İbrahim Turhan Lisesi mezunuyum diye gururla söylüyorlar dedi.

Siyasi parti temsilcileri de birer selamlama konuşması yaparak sizlerle burada olmaktan mutluluk duyuyoruz dediler.

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz