Ana Sayfa BAĞCILAR Recep Tayyip Erdoğan: ”Vatandaşa Tepeden Bakan Kendini Kapıda Bulur”

Recep Tayyip Erdoğan: ”Vatandaşa Tepeden Bakan Kendini Kapıda Bulur”

Okunma Sayısı 1308
0

AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, yeni döneme ilişkin önemli mesajlar verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Belediye ve teşkilatına “tevazu” uyarısı yaptı. 24 Haziran seçimlerinden sonra kendisine gelen raporlarda eleştiriler olduğunu ve vatandaşın tevazu aradığını ifade eden Erdoğan, “Bizi yücelten tevazumuz olmuştur. Eğer biz bu tevazuyu kaybettiysek işte bu açık net puan kaybına da neden olmuştur” dedi.

Gönül belediyeciliği

AK Parti’nin 18 Ağustos’taki kongresini işaret eden ve vaktin çok fazla olmadığının altını çizen Erdoğan, “Kongremizle birlikte yeni bir oluşum olacak. Şüphesiz ki MKYK’mizden tutun da MYK’mize varıncaya kadar bir değişim, dönüşüm orada da azda olsa yapacağız ama ondan sonra çok yoğun bir maraton başlıyor. Yerel seçimlerin startını vereceğiz ve bu startı verirken de kaşına gözüne değil, hem iş bitirme potansiyeline hem halkla uyumuna bakarak adım atmak durumundayız. Böyle atacağız ki yerel yönetim aynen bu seçimlere benzemez. Yerel yönetimlerden 2019’da çok daha başarılı çıkalım” ifadelerini kullandı. Teşkilatın buna hazır olduğuna inandığını belirten Erdoğan, “2019 Mart’ına kadar belediyeciliğin adını ‘gönül belediyeciliği seferberliği’ olarak koyuyorum” dedi. “Teşkilatların belediye başkanlarının yanında olması önemli” diyen Erdoğan, AK Parti’nin Mart 2019’dan çok başarılı çıkması gerektiğini ifade ederek, “Önümüzde nasıl olsa çok daha fazla zaman var, gibi bir lüksümüz yok. Şimdiden ‘Bismillah’ deyip yaz mevsimini de gayretli bir şekilde geçirmemiz gerekiyor” diye konuştu

Millete yanlış yapana yer yok

Parti teşkilatlarına uyarılarda bulunan Erdoğan, “Seçim sonuçlarını kişisel kariyeriyle irtibatlandırarak eğip büken herkes her şeyden önce milletimize yanlış yapar. Millete yanlış yapan hiç kimsenin de AK Parti’de yeri olamaz. Seçimlerden sonra bana gelen raporlara baktığımızda bazı eleştiriler var çok önemli. Vatandaş tevazu arıyor. Belediye başkanı benim dükkanıma gelip bir çayımı içmedikten sonra bu belediye başkanını ne yapayım, diyor. Yani seçimden seçime mi belediye başkanı, milletvekili beni ziyaret edecek diyor. AK Parti’nin müktesebatında bu olamaz. Bizi yücelten tevazumuz olmuştur. Eğer biz bu tevazuyu kaybettiysek işte bu açık net puan kaybına da neden olmuştur. 24 Haziran’ın fotoğrafını çok iyi çekmemiz lazım. Gönüllere girmiyor da vatandaşa eğer tepeden bakıyorsak, bir gurur abidesi olarak bakıyorsak, kusura bakmayın, bu millet şamar oğlanı değil. Bir oy verir, iki oy verir ondan sonra kenara koyar” dedi.

Muhakeme yapacağız

Erdoğan, “Biz seçimlerden birinci çıkmakla yetinecek ve bunu başarılı sayacak bir parti değiliz. 24 Haziran’ın, en güçlü olduğumuz yerlerde gerilemenin muhakemesini yapıp gerekli adımları atmak zorundayız. Nerede yanlış yaptıysak bunları düzeltmek ve yerel seçimlere böyle girmek durumundayız. Gereğini yerine getiremezsek kendi ilkelerimiz ve geçmişimizle çelişkiye düşmüş oluruz. Millete yanlış yapan kimsenin AK Parti’de yeri olamaz. Seçim sonuçlarını değerlendirirken cumhurbaşkanlığında aldığımız oy ile milletvekili seçiminde elde ettiğimiz netice arasındaki farkı çok iyi analiz etmeliyiz. Biz seçimlerden sadece birinci çıkmakla yetinebilecek, bunu başarı sayabilecek bir siyasi parti değiliz. AK Parti, Türkiye’ye kazandırdığı hizmetler ve daha önemlisi 2023 hedefleriyle çok daha büyük seçim başarılarına ihtiyacı olan bir partidir. Hedeflerimize ulaşabilmemiz için yürütme görevini üstlenmemiz elbette şarttır ama bunun yanında mutlaka Meclis’te de güçlü olmamız gerekiyor” dedi.

Kaynak:Yeni Şafak

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz