Ana Sayfa ESENLER Karaca: Necmettin Erkan bu camiaya her zaman lazım

Karaca: Necmettin Erkan bu camiaya her zaman lazım

Okunma Sayısı 904
0

Milletvekili olabilmek için istifa edip AK Parti’nden 2. sıra Kırşehir milletvekili adayı olan ancak seçilemeyip tekrar eski görevine geri dönen Necmettin Erkan, seçim süresince Kırşehirde kendisine destek çalışmalarına katılan oda, birlik ve federasyon temsilcilerine Ankara Çukurambar, Halimbey Beyoğlu Restorant’ta bir teşekkür yemeği verdi

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü görevini yürütürken 27. Dönem Milletvekili olabilmek için istifa edip Adalet ve Kalkınma Partisi’nden 2. sıra Kırşehir Milletvekili adayı olan ancak seçilemeyip tekrar görevine geri dönen Necmettin Erkan, yeni sistemin ilk Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Meclis’teki yemin merasiminden sonra Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen tören öncesi, seçim süresince Kırşehirde kendisine destek çalışmalarına katılan oda, birlik ve federasyon temsilcilerine Ankara Çukurambar, Halimbey Beyoğlu Restorant’ta bir teşekkür yemeği verdi.

SANDIKTAN ÇIKAMADIM
Necmettin Erkan’ın verdiği yemeğe Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve sosyal toplum kuruluşlarından sorumlu Eskişehir Milletvekili Harun Karaca da katıldı. Necmettin Erkan yemekten önce yaptığı konuşmasına misafirleri selamlayarak başladı. “Türkiye yeni sistem için 24 Haziran’da hem cumhurun başını hem de 27. dönem milletvekillerini seçmek için sandık başına gitti. Ben de partim tarafından Kırşehir’den 2. sıra milletvekili adayı gösterildim. Ama sandıktan çıkamadım. Kırşehirli hemşehrilerimin kullanmış oldukları oyların benim vekil seçilmeme yetersiz kalması neticesinde maalesef seçilemedim.” diyen Erkan sözlerini şöyle sürdürdü:

BU İŞ BURADA BİTMEDİ
“Bu demek değildir ki bu iş burada bitti. Hayır, bitmedi. Ben milletvekili seçilsem de seçilmesem de Kırşehirli hemşehrilerimin bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da sevgili Kırşehirli hemşehrihlerimin emrindeyim. Bizler Rabbimize tevekkül etmiş insanlarız.
Rabbimizin ‘Ol’ demedikçe bir yaprağın dahi kıpırdamayacağına inananlardanız. Ve bu noktada sadece nasip deriz.
Benimle seçim kampanyası esnasında Türkiye’nin her noktasında parti ayırımı gözetmeksizin partime ve şahsıma destek için Kırşehir’e adeta üs kuran gerek oda başkanlarıma, gerek birlik başkanlarıma, gerek federasyon başkanlarıma, gerekse diğer meslek oda temsilcilerine huzurlarınızda bir kez daha saygı, sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum. Hepinize bir kez daha teşekkür ediyorum.

SEÇİLEMEMESİ KAYIPTIR
Necmettin Erkan’ın konuşmasının ardından söz alan Adalet ve Kalkınma Partisi Sosyal Toplum Kuruluşlarından Sorumlu Eskişehir Milletvekili Harun Karaca da kısa bir konuşma yaparak “Bugün burada oda temsilcilerimizin, birlik temsilcilerimizin, federasyon temsilcilerimizin ve diğer STK temsilcilerimizin, partili partisiz burada olmaları, sayın Necmettin Erkan’dan ziyade beni çok mutlu etti. Aslında benim gönlüm sayın Erkan’ın milletvekili seçilmesi yönünde ve bizimle aynı çatı altında çalışması yönünde idi, ama olmadı. Tabi ki nasipten ötede bir şey olmuyor. Sayın Erkan şayet milletvekili seçilse idi inanın en fazla ben sevinecektim. Neden? Çünkü benim üzerimde olan STK’ların yükü hafifleyecekti. Bu noktada inanın Erkanın seçilememesi Kırşehir için ne kadar kayıp ise bizim için de o kadar kayırptır” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz