Ana Sayfa ESENLER Bakan Albayrak: Belediyelerdeki Makam Araçlarının Model ve Sayısını Düşürüyoruz

Bakan Albayrak: Belediyelerdeki Makam Araçlarının Model ve Sayısını Düşürüyoruz

Okunma Sayısı 1738
0

Tasarruf için düğmeye basan Bakan Albayrak, tüm kamu kurumları ve belediyelerden acil olarak araç listelerini istedi. Araçların hem sayısı, hem sınıfı düşürülecek. Yerli araç tercih edilecek.

 

Berat Albayrak imzalı yazıda, tüm kamu kuruluşları, bakanlıklar, belediyelerden ve KİT’lerden 14 Eylül’e kadar gerekli listeyi göndermeleri istendi. Böylece ilk defa kamu ve belediyelerin sahip olduğu araçlarla ilgili net fotoğraf ortaya konulmuş olacak.

ENFLASYONLA MÜCADELE HAMLESİ

Kamuda tasarrufun işaretini yaz aylarında veren Albayrak şunları söylemişti:

“Mali alanda atılacak adımlarla enflasyon ile mücadele sürecine azami katkı verilecektir. Açıklanacak yeni plan (OVP) ile enflasyonda düşüşe odaklı bir çerçeve ortaya koyulacaktır. Yeni planın ve atılacak adımların enflasyon ile mücadele için vereceği katkı kısa sürede görünür olacak ve tedbirler kararlılıkla alınacaktır. Enflasyonla mücadele, büyüme hedefleri kapsamında atılacak adımlar ile eşgüdüm içerisinde bütüncül bir yaklaşımla ve birbirini tamamlayıcı politikalar ile yürütülecektir. 2018 mali yılı için kamu harcamaları ile ilgili tasarruf tedbirleri alınmaya başlanmıştır. Kamu nakit varlıklarının tek elden yönetilmesi ve verimliliğini sağlayacak olan tek hazine hesap uygulamasının yaygınlaştırılması ile alakalı yasal düzenlemeler hayata geçirilecektir.”

İlçe Belediyelerinde makam ve hizmetli araçlarında nasıl bir tasarruf da bulunulacağının ”Son Dakika Esenler Haber” olarak takipçisi olacağımızı şimdiden beyan ediyoruz.

Haber Düzenleme: SUAT TÜRKOĞLU

 

Kaynak: Milliyet

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz