Ana Sayfa ESENLER Esenler Kültür Müdürlüğü Ücretsiz Gezilere Devam Ediyor

Esenler Kültür Müdürlüğü Ücretsiz Gezilere Devam Ediyor

Okunma Sayısı 1606
0

Esenler Belediyesi’nin İstanbul’un tarihi ve kültürel yerlerini ilçe sakinlerine tanıtmak amacıyla düzenlediği “Payitaht’ta Bir Gün” gezisi kapsamında vatandaşlar, “Tarihi Çınaraltı Çay Bahçesi”nde keyifli bir gün geçirdiler.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün Şeyh Edebali Kültür Sanat Sezonu’na özel olarak hayata geçirdiği “Payitaht’ta Bir Gün” programıyla, Esenlerliler hem tarihi mekanları geziyor hem de İstanbul’un eşsiz güzelliğinin tadını çıkarma fırsatı yakalıyor. Komşuları ve aileleriyle birlikte tura katılan Esenlerliler, “Tarihi Çınaraltı Çay Bahçesi”nde İstanbul’un en güzel manzarasına karşı çaylarını keyifle yudumladılar. Çengelköy’ün tarihine tanıklık etmiş asırlık çınarın gölgesinde gerçekleşen programda, çaylar içildi ve sohbet edildi.

HER PAZARTESİ GERÇEKLEŞİYOR

Katılımın ücretsiz olduğu program, her hafta pazartesi günleri İstanbul’un farklı bir semtine düzenleniyor. Mayıs ayına kadar düzenlenecek turlara, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nin 0(212) 611 85 62 numaralı telefonu arayarak kayıt yaptırılabiliyor.

Düzenleme HABER: SUAT TÜRKOĞLU

 

Kaynak: Esenler Belediyesi

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz