Ana Sayfa ESENLER HABERLERİ ESENLER MİLLET BAHÇESİNDE 2 ÇOCUK BOĞULDU İDDİASI

ESENLER MİLLET BAHÇESİNDE 2 ÇOCUK BOĞULDU İDDİASI

Okunma Sayısı 3599
0

Edindiğimiz bilgilere göre bu gün saat 15:20 civarlarında birisi 8 diğeri 11 yaşında 2 çocuk süs havuzuna düşerek boğulma tehlikesi geçirdi.

İddiaya göre yanlarında aileleri olmayan iki kardeş süs havuzunun olduğu bölümden telleri kaldırarak içeriye girdi.

Çocuklardan 8 yaşında olanı nedeni belli olmayan bir şekilde suya düşerek bir anda suda çırpınmaya başladı. Kardeşinin çırpındığını gören 11 yaşındaki ağabeyi de havuza girerek kardeşini kurtarmak istediği anda kendini su da buldu.

GÜVENLİK GÖREVLİLERİNDEN SUNİ TENEFFÜS

Olayı gören Vatandaşlar hemen güvenlik görevlilerine haber verdi. Olay yerine gelen güvenlik görevlileri boğulan çocuklardan birine suni teneffüs yaptı ve tekrar nefes almasını sağladı.

İlk müdahalenin ardından olay yerine gelen ambulanslar, boğulma tehlikesi geçiren çocukları Bağcılar Eğitim Araştırma Hastanesine götürdü.

İNŞAAT İŞÇİSİ: OLAYA BİZ MÜDAHALE ETTİK

Diğer yandan askeri alanda inşaat işçisi olduğunu belirten Ertuğrul Tokat isimli bir Vatandaş, ”Olay esnasında boğulmak üzere olan çocuklara inşaat da çalışan ben ve 3-4 arkadaşım çocukları havuzdan çıkararak  suni teneffüs yaptık ve ambulansın gelmesini bekledik. Olay anlattığım şekilde cereyan etmiştir, çocuklara bizden başka hiç kimse müdahale etmedi” dedi

Çocukların tedavileri sürüyor.

Yaşanılan bu kötü tecrübe akıllara böyle büyük bir alanın bu kadar az sayıda güvenlik görevlisi ile yürümeyeceğini ve acilen takviye yapılması gerektiğin gözler önüne bir kez daha sermiş oldu.

Daha önce defalarca iyi niyetli olarak uyarılarda bulunmaya çalıştık. Bu parkın Esenler için önemi çok büyük fakat tam anlamı ile bittiğinde çok güzel bir alan olacaktır.

Bir çok eksiği olduğu halde Vatandaşın hizmetine sunulması ileride daha büyük problemlere yol açabileceğini düşünerek tekrar iyi niyetli olarak uyarıda bulunuyoruz.

HABER: SUAT TÜRKOĞLU

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz