Ana Sayfa ESENLER HABERLERİ BAŞKAN MUSTAFA KUŞ: ”ESENLER BELEDİYESİ KENDİ ÇALIP KENDİ SÖYLÜYOR”

BAŞKAN MUSTAFA KUŞ: ”ESENLER BELEDİYESİ KENDİ ÇALIP KENDİ SÖYLÜYOR”

Okunma Sayısı 2928
0

Esenler Adıyaman Besnililer Dernek Başkanı Mustafa Kuş, Sosyal medyada yaptığı paylaşım ve yorumlarda ”Esenler Belediyesi tüm olumlu yada olumsuz eleştirilere kulağını tıkamış, yani kendi çalıp kendi söylüyor” dedi.

AK Parti üyesi olan ve geçmiş dönemlerde AK Partiye farklı hizmetlerde bulunan, ayrıca Esenler Belediyesine ve Başkanına yakınlığı ile bilinen Esenler Adıyaman Besnililer Dernek Başkanı Mustafa Kuş, söylemleri ve paylaşımları ile adeta isyan etti.

Esenler’in eski ve sevilen esnaflarından AK Parti üyesi Mustafa Kuş “Geçen dönem bir vilayette iki dönem meclis üyesi olan birisi nüfusunu kullanarak Esenlerin dışında bir ilçede oturan oğlunu buradan meclis üyesi sıralamasına yazdırdı. Bu haksızlıklara isyan ediyorum” dedi.

Başkan Kuş ”AK Parti’de yaşanan gelişmeler olumlu olduğu zaman bende mutlu oluyorum ama karakterim gereği olumsuzluklara ve haksızlıklara üzülerek tepki koyan ve susmayan biriyim.

”BAŞKAN M. TEVFİK GÖKSU’YA KIRGINIM”

 

Sayın Belediye başkanımız Mehmet Tevfik Göksu’ya çok kırgınım. Kırgınlığımın nedeni ise, halk adına hizmet yapacak donanımlı insanları kenarda bırakmasıdır.

Bir başkanın sadece İyi niyetli olması yeterli olmaz. Lider vasıflı bir yönetici yeri geldiğinde masaya yumruğunu vurmalıdır. Liderliğin gerekliği iyiyi, kötüyü ayrıt etmek ve yalakalık yapanları tespit ederek prim vermemektir.

Benim mücadelem Esenler’in daha iyi olması ve yönetenlerin ayrım yapmadan adil ve tarafsız olması içindir.

Ben herhangi birinden bir talebim olmamıştır. Bir AK Parti sevdalısı ve bir Vatandaş olarak haksız talep yapanlara elbette isyan edeceğim ve bu uğurda mücadele yapacak, demokratik tepkimi koyarak uyarılarda bulunacağım”.

“ İSYANIM PARTİNİN İSMİNİ KULLANARAK MENFAAT PEŞİNDE OLANLARA”

”Benim Esenler Belediye Başkanıyla herhangi bir sorunum olamaz, kendisi ilçemize bir çok hizmet yapmıştır.  Ancak kendisini sarmalayan bazı kişilerin hal ve hareketleri beni rahatsız ettiği gibi Esenler halkına ve Sayın Başkana zarar veriyor”.

”VASIFSIZ VE ADAMI OLANLAR KENDİNE LİSTEDE YER BULUYOR”

”Bakınız son günlerde tüm siyasi partilerde kıyasıya bir yarış yapılıyor. Bu yarış belediye meclis üyesi listesine girme yarışı. Listelere girmekle yetinemeyenler, listelerde öne yani ilk sıralara girmek için bazı partinin önemli kişilerinin önünde eğilip bükülüyorlar. Bu kişilere kimse sormuyor senin bilgin ne, niteliğin ne ve hangi projelerin var? Adamı olana, yalakalık yapana yer verilmesine ve itibar edilmesine ben isyan ediyorum. Ben liyakatli yöneticilerin olmasını istiyorum”.

“ESENLER BİRİLERİNİN ÇİFTLİĞİ OLMAMALI”

”Geçen dönem bir vilayette iki dönem meclis üyesi olan birisi nüfusunu kullanarak Esenlerin dışında bir ilçede oturan oğlunu buradan meclis üyesi sıralamasına yazdırdı. Esenler bu insanların çiftliği, çocuklarının siyaset arenası olmuş ve bu insanlar koltuklara yapışmış, babadan oğula gecen siyasi meslekleri olmuş. Zannedersiniz ki Allah tüm üstün yetenekleri onlara vermiş. Bunlar bir nevi hanedanlık kurmak istiyorlar.  Ben kızıyorsam, isyan ediyorsam nedeni budur.  Bunlar Esenlere katkı sunmaz, hizmet yapmazlar çünkü onların amacı menfaat ve çıkar olduğunu iyi biliyorum”.

”YAŞADIĞIM İLÇEYE HAİNLİK YAPANLARIN KARŞISINDAYIM”

İsyanım şahsı çıkarlarım için değil Esenler için ve Esenler halkı içindir. Biz bu semtte yaşıyoruz ve bu ilçede çalışıyor ekmek yiyoruz. Ben yaşadığım bu ilçeye hainlik yapan kim olursa olsun karşısına çıkar isyan ederim.

”İŞLERİ EHLİNE NEDEN VERMİYORLAR?”

Esenleri çok iyi bilen ve Esenlere hizmet yapmaktan haz duyan inşaat Müh. Hakan Ciner olayı beni çok üzdü.

Şehirlerin güzelleşmesi ve gelişmesi teknik kadrolarla, projeli insanlarla ve mühendislerle olur. Esenler’in sorunları büyük ama en büyük sorun ise diğer ilçelerde olduğu gibi kentsel dönüşüm ve yerinde dönüşüm olduğunu bilmeyen yok. Kiminle bu dönüşüm yapılacak ve kim bu dönüşümün yapılmasında halkın ve şehrin menfaatlerini koruyacak? Tek projeli ve imar mevzuatını bilen bu arkadaşımızın önüne birini yazacaksan ondan daha bilgili ve projeli birini yazmanız lazım ama listelere baktığımızda hiçbirinde böyle bir yetenek olmadığını görürsünüz. Hakan Ciner’in yeri birinci sıra olmalıydı. Bana göre açıklanan liste içerisinde Esenleri İBB’de ancak o temsil edebilir. imar planlarındaki uygulamada yapılan yanlışlara müdahale yapar ve Esenler halkının haklarını o koruyabilirdi” dedi.

”KUR’AN BUYRUĞUDUR İŞİ EHLİNE VERMEK”

”İnananlar bir işi yaparken adaletli ve ahiretini düşünerek yapmalıdır”

Kur’an-ı Kerim liyakate dayalı bir sistem önermektedir. Nisâ suresi 58. ayet, bu konuda gayet net ve açıktır. Hatırlatmak gerekirse Ayet-i kerimenin anlamı şöyledir: “Allah size kesinlikle görevleri ehil ve layık olanlara vermenizi, insanlar arasında bir yargılama yaptığınızda adaletle yargılama yapmanızı emrediyor. Allah size ne de güzel öğüt veriyor! Şüphesiz Allah, her şeyi duyan, her şeyi görendir.”

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz