Ana Sayfa ESENLER HABERLERİ ESENLER BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KAPLAN: ”ESENLER DÖRTYOL MEYDAN PROJESİNİ DURDURACAĞIM”

ESENLER BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KAPLAN: ”ESENLER DÖRTYOL MEYDAN PROJESİNİ DURDURACAĞIM”

Okunma Sayısı 2535
0

Esenler Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı Mustafa Kaplan ”Esenler Dörtyol Cumhuriyet Meydanında Gerçekleşecek Projeyi Durdurmak için Vatandaşlar İle Birlikte Elimden Gelen Her Şeyi Yapacağım” 

Esenler’de seçim çalışmalarına son sürat devam eden Esenler Bağımsız Belediye Başkan adayı Mustafa Kaplan, STK’lar ile istişare ve görüş alış verişinde bulunmaya devam ediyor.

 

Geçtiğimiz günlerde Esenler Rumeliler Derneğinde Vatandaşlar ile buluşan Başkan adayı Kaplan, ”Esenler Dörtyol meydanında, merkez caminin yanında bulunan eski Esenler Esnaf ve sanatkarlar binasının olduğu bölge, tünel girişine kadar olan yaklaşık 4200 m2 alan  mevcut Esenler Belediyesi tarafından dikey mimari bir yapı olarak iş yeri ve konut projesi olarak düşünülmekte. Bilindiği gibi bu alanın üzerindeki binalar yıkıldı ve projesi de onaylanmış durumda.

Biz yönetime geldiğimizde bu alanı mevcut meydanın içine katacağız ve meydanı daha önce başkalarının söz verdiği ama sözünde duramadığı şekilde büyüterek tamamı ile Halkın hizmetine sunacağız.

Bu alanı yeşillendirerek, özelikle ailelerin gidebileceği nezih bir sosyal proje ile destekleyeceğiz.

Yapacağımız sosyal tesis de ağırlayacağımız misafirler örnek olarak çayı 0,50 kuruş gibi sembolik fiyat dan içecekler. Tüm ürünler de bu fiyatlar geçerli olacak.

Esenler’de bu şekilde yapılacak olan tüm işletmelerin ihalesini Vatandaşlar şeffaf olarak takip edebilecek ve ihalelere katılabilecekler.

Bu önemli işletmeleri Esenler Halkımıza kazandırmak için elimizden geleni yapacağız.

Meydana bu tesisleri kazandırmaya çalışırken orada hak sahibi olan ve sözleşme imzalamış olan Vatandaşlarımızı hiç bir şekilde mağdur etmeden ortak yolu bularak yapacağız.

Esenler’in tek güneş alan meydanı olan Dörtyol meydanına gölge düşürecek bir yapıyı biz Esenler’liler olarak kabul edemeyiz.

Plan notları ile bu alanı Esenler’lilerimize kazandırmanın yollarını sizlerle birlikte gerçekleştireceğiz. Meydana hiçbir değer katmayacak böyle bir betonlaşmayı kabul edemeyiz.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz