Ana Sayfa ESENLER Gürses Ailesine ‘Ahde Vefa’

Gürses Ailesine ‘Ahde Vefa’

Okunma Sayısı 1606
0

Ahde Vefa Platformu’nun ‘Ahde Vefa Buluşmaları’ kapsamında gerçekleşen ve geleneksel hale gelen programların yeni konuğu Müslüm Gürses’in eşi ‘Muhterem Nur’ oldu.

 

Türkiye’nin önde gelen aileleri ile buluşmalar gerçekleştirerek önemli STK’lar arasına giren siyasi danışman Taner Akkuş imzalı Platform, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Nuran Kırlak başkanlığında hizmet veriyor.

Kamuoyunda ‘Müslüm baba’ olarak bilinen ve Mart 2013’de aramızdan ayrılan ünlü sanatçı Müslüm (Akbaş) Gürses, toplumun her kesiminden ve özellikle 90’lı yıllardaki genç nesilin gönlünde hayranlık kitlesi oluşturmuştu.

Ahde Vefa Platformu ev sahipliğinde ve hayırsever iş kadını Sibel Sarıhan öncülüğünde (ölümünün altıncı yıldönümü) kabri başında gerçekleşen Program, Müslüm Gürses’in Mevlitlerinide de bulunan Şişli Müftülüğü Din görevlisi İbrahim Duman’ın Kuran tilavetiyle, platform başkanı Nuran Kırlak ile Muhterem Nur’un konuşması ile başladı.

Muhterem Nur, her sene yıldönümü programına katılıyordum ama, bu defa daha maneviyat dolu oldu. Bu özel günümde bana anlamlı bir program hazırlayan Ahde Vefa Platformu başkanı Nuran Kırlak’a, çok değerli yöneticilerine ve bu güzel programın gerçekleşmesinde emeği olan kardeşimiz Taner Akkuş’a gönülden şükranlarımı sunuyorum. Müslüm Gürses’in kişisel ve kurumsal kimliğine yönelik tüm suistimal girişimlerden de hicap duyuyorum. Müslüm beyi anlamak, yaşamak ve hatırlamak amaçlı yapılan tüm organizasyonlarda sağlığım elverdikçe katılmaya gayret ediyorum. Her geçen gün sevenlerimizin bizleri hatırlayıp değer verdiğini gördükçe, eksikliğinin acısını bir nebzede olsun dindiriyor. Bu nedenle zaman ayırıp kabristanlığı dolduran tüm sevenlerimize de çok teşekkür ediyorum dedi.

Programda Kırlak, Müslüm Gürses neredeyse yaşantımın tüm alanında örnek aldığım ve hayranlıkla takip ettiğim bir sanatçı olması dışında, aynı zamanda da iyi bir eş ve gerçek bir idol idi. Allah rahmetiyle muamele etsin. Rahatsız olmasına rağmen bizi kırmayarak programımıza katılan, Müslüm Gürses’in bize emaneti Muhterem Nur annemize ve bu programın gerçekleşmesine vesile olan danışmanımız Taner Akkuş’a çok teşekkür ediyorum dedi.

Program, platform üyeleri
lokma tatlısı ve karanfil dağıtımı ile son buldu.

 

 

 

HABER: SUAT TÜRKOĞLU

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz

5 + 4 =