Ana Sayfa ESENLER ESENLER BELEDİYE BAŞKANI GÖKSU: ‘İMAMOĞLU KİMSEYİ İŞTEN ÇIKARAMAZ’

ESENLER BELEDİYE BAŞKANI GÖKSU: ‘İMAMOĞLU KİMSEYİ İŞTEN ÇIKARAMAZ’

Okunma Sayısı 404
0

Esenler Belediye Başkanı ve İBB AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu Sabah Gazetesine Yaptığı Röportajda Önemli Açıklamalarda Bulundu.

2009 yılından bu yana Esenler Belediye Başkanlığı görevini de yürüten M. Tevfik Göksu’nun İBB meclisinde yaptığı konuşmalar sosyal medyada en çok paylaşılan videolar arasında yer aldı.

Sayın Ekrem İmamoğlu’nun Musakka olayı ile ilgili sorulan soru üzerine Başkan M.Tevfik Göksu: ‘Ben musakka olayını izleyince “Tamam, tipik bir CHP’li başkan” dedim. CHP’li belediyelerde sürekli bu oyunlar oynanıyor. İmamoğlu da o koltuğa otururken bir vizyon ortaya koyamadı.

GÖKSU SİYASİ GEÇMİŞİNİ ANLATTI

Benim hayatımın tamamında siyaset vardı. Ortaokul yıllarında gençlik faaliyetlerine katıldım. 80 darbesinin ardından Akıncı liseliler çalışmalarına devam ettim. Milli Gençlik Vakfı’nın kurulmasının organizasyonunda bir liseli olarak görev aldım. Sayın Cumhurbaşkanımızla tanıştığımda Lise 1 öğrencisiydim. Cumhurbaşkanımız Refah Partisi İl Başkanı iken ben de İstanbul Gençlik Kolları Başkanıydım. Dostluğumuz, dava kardeşliğimiz hamdolsun bugüne kadar devam etti. Bizde siyaset adamı olmaktan ziyade dava adamı olmak daha önemlidir. Dava adamlığımızın ve siyasi kişiliğimizin şekillenmesinde, olaylara bakışımızda Sayın Cumhurbaşkanı’mızın katkısı çok büyüktür. Hayat eğitimimizi Erbakan Hoca’mızdan ve Sayın Erdoğan’dan aldık.

25 YILLIK İBB GEÇMİŞİMİZLE GURUR DUYUYORUZ. 

31 Mart seçimlerinden sonra sanki bu kent yönetilmiyor, bu kentte çözümü imkansız zorluklar var, 25 yıl boyunca kötü yönetildi gibi bir algı oluşturulmaya çalışıldı.

1994 yılında Cumhurbaşkanımız belediye kapısından girerken ben de yanındaki kişilerden biriydim. 25 yıl önce bu şehri nasıl teslim aldığımızı ve 25 yılda bu şehri nereye taşıdığımızı çok iyi biliyoruz. 25 yıl önce teslim aldığımız şehir metobolizması rahatsızlanmış, yoğun bakımda bir şehirdi.

Bugün ise dünya ile yarışabilen bir şehir haline getirdik. Bu şehrin çöküntü alanlarını ortadan kaldırdık. Hizmet almayan kimse bırakmadık. Başını okşamadığımız yetim, elimizi uzatmadığımız yoksul bırakmadık. Bu yüzden 25 yıllık geçmişimizle gurur duyuyorum ve bunu inanarak söylüyorum.

İBB’DE BİR TİYATRO İZLİYORUZ

Göksu, ”İstanbul’de bir tiyatro izliyoruz. Bu tiyatronun adı halkla ilişkiler oyunu. CHP’li belediyelerde sürekli bu oyun oynanıyor. İstanbul bu oyunlarla yönetilecek bir şehir değil. Bu kent o kadar büyük bir alan ki yeni vizyonlarla yolunuza devam etmezseniz İstanbul’u geriye götürürsünüz.

Ben musakka olayını izleyince “tamam tipik bir CHP’li başkan” dedim. İstanbul musakka oyunları ile yönetemezsiniz. İmamoğlu o koltuğa otururken ortaya bir vizyon koymasını beklerdim, ama olmadı.

İMAMOĞLU’NUN AMACI UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE DEĞİL

Başkan Göksu Meclise gelen komisyon teklifini ve Uyuşturucu ile mücadelesi komisyon tekliflerini neden reddettiniz? Sorusu üzerine ”Burada da bir halkla ilişkiler oyunu ile algılarla oynamaya çalışıyor. 25 yıldır bu kenti yönetiyoruz. Toplumun her katmanında ulaşmadığımız insan, dokunmadığımız sorun, hayata geçirmediğimiz proje kalmadı. Bu işlerin takibini yapan komisyonlar var. Bir tanesi de sosyal hizmet komisyonu. Zaten sosyal hizmetler komisyonu uyuşturucu ile mücadele ile ilgili konuları yürütüyor. Yeni bir komisyon kurmak yerine bu komisyonu güçlendirelim dedik. Ama orda mesele uyuşturucu ile mücadele falan değildi. Niyet çok farklıydı”.

”CHP’li belediyelerin hangisinde uyuşturucu ile mücadele edilmiş. Gelsinler Esenler Belediyesi’nde nasıl mücadele edildiğini anlatalım. İBB zaten madde bağımlılığı ile ilgili Yeşilay ile çok güzel çalışmalar yaptı yapıyor. Madem bu kadar ilgilisiniz İBB şemasına “Bağımlılıklarla Mücadele ve Rehabititasyon Daire Başkanlığı” dahil edelim. Biz bunu meclis gündemine getireceğiz. Bu şehir tiyatro oynayarak yönetilecek bir şehir değil”.

İMAMOĞLU’NUN GERÇEK YÜZÜ ÇOK FARKLI

İstanbul’u birlikte yöneteceğiz, hoşgörü, diyalog vs… bunlar çok sloganik sözler. Kapıların anahtarları değiştirildi, tabelaları söküldü. Bunu bize sorma ihtiyacı bile duymadılar. Hoşgörü, diyalog sözleri ekranlarda kaldı. Ortada iki yüz var. Ekranlarda görünen yüz ve bir de gerçek yüz. Bunların tamamıyla ötekileştirici bir yüzü var. İstanbullular yakında bu yüzü görecek.

İYİLİKLERİN ÖNÜNÜ AÇACAĞIZ KÖTÜLÜKLERİ ENGELLEYECEĞİZ

Bizim sayımız yüksek ve meclisin en güçlü grubuyuz. İstanbul halkı karar ve denetim görevini bize vermiştir. Biz hayra motor şerre fren olacağız. İyiliklerin önünü açacağız kötülükleri engelleyeceğiz.

HER KONUYU İBB MECLİSİNE GETİRMEK ZORUNDA

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, İstanbullularla ilgili alınması gereken hangi kararlar varsa, Belediye kanununda bize verilen hangi yetkiler varsa İstanbul halkı adına sonuna kadar kullanacağız. Bunda hiç tereddüt etmeyeceğiz. Şirketler genel kurul yapar, genel kurul yönetim kurulu seçer, yönetim kurulu da genel müdürü atar. İştiraklerdeki yönetim değişikliği prosedürü bu şekilde çalışır. Belediye iştirakleri de bunlara dahildir.

İBB’de hiçbir iş meclisin tasarrufu dışında değildir. Sizin çalışmanızı belirleyen mekanizma meclistir. Bu dönemde meclisin önemini tüm İstanbul halkı daha net görecek.

KİMSEYİ İŞTEN ÇIKARAMAZLAR!

Bunun özellikle altını çizmek istiyorum. Çalışanların hukukunu sonuna kadar koruyacağız. Yaklaşık 84 bin çalışan var. Her birinin hukukuna en ufak halel gelmemesi için yetki ve sorumluluklarımızı sonuna kadar kullanacağız. Çalışanlar müsterih olsunlar. Meclisin bize verdiği bütün gücü çalışanların lehine kullanacağız.

Ayrıca Büyükşehir tesislerinde, büyükşehir kamplarında oluşturulan özgürlük alanına müdahale edilmesine asla izin vermeyeceğiz. Kısıtlama ve yasaklamalara karşı bütün yetkilerimizi kullanacağız. Sosyal tesislerle ilgili farklı düşünceleri olabilir. Buna izin vermeyiz.

HDP İLE PAZARLIK DUYUMLARI VAR

CHP-HDP İttifakı çok tartışıldı ve aralarında bazı pazarlıklar olduğu yönünde iddialar var sorusu üzerine ”Bu söylentiler bize de geliyor. Henüz somutlaştırılmadı ama duyumlar bize de ulaşıyor. Hepsinin takipçisi olacağız. Bulgular oluşunca da kamuoyu ile paylaşacağız. İstanbul halkı adına İstanbul’un hukukunu koruyacağız”

SAYIN İMAMOĞLU’NUN VERDİĞİ VAATLERİN TAKİPÇİSİYİZ

”Sayın İmamoğlu birçok vaatte bulundu. Bakın madde madde bu vaatleri çıkardık. Hepsinin takipçisi olacağız. Günü ve saati ile kaydettik ve takip ediyoruz. Her üç ayda bir Ekrem İmamoğlu’nun karnesini yayınlayacağız”

SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ İSTANBUL’A ÇOK ÖNEM VERİYOR

Cumhurbaşkanımızın İstanbul’a pek çok kazanımı var. Bu kazanımların asla geri gitmesine izin vermeyeceğiz. Mesela İstanbul havaalanı, Avrasya, Marmaray, 3. Boğaz Köprüsü, Meydanlar, Millet Parkları, Kanal İstanbul sayısız çalışmamız var. Biten ve devam eden. Bu kazanımların geri gitmemesi için bütün yetkilerimizi kullanacağız.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: www.sabah.com.tr

 

 

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz