Ana Sayfa ESENLER Esenler’de Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Yardımlaşma Vakfı Gönülleri Buluşturdu

Esenler’de Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Yardımlaşma Vakfı Gönülleri Buluşturdu

Okunma Sayısı 552
0

Geçtiğimiz aylarda açılan Fatih Sultan Mehmet Vakfı Esenler Kültür Merkezi’nde (EKM) sivil toplum kuruluşları, esnaf, zanaatkâr, eğitim kurumları ve hayırseverlere yönelik bir tanıtım yemeği düzenlendi.

Sunuculuğunu Kerem Can Yazır’ın yaptığı programda Mütevelli Heyeti Başkanı Coşkun Şahin Vakfın, ülkemizin şanlı ecdadımızla olan bağlarını güçlendirmek; birlik, beraberlik, kardeşlik şuuru içerisinde ülkemize ve insanlara fayda sağlamak üzere gönüllü eğitimci ve hayırseverlerin bir araya gelerek kurduğu gönüllük esasına dayanan bir oluşum olduğunu belirterek hedeflerinin hadisle övülen Fatih Sultan Mehmet Han’ı örnek alarak topluma faydalı bireyler yetiştirmek için yola çıktıklarını ve herkesten destek beklediklerini ifade etti.

 

Vakfın kurucularından İlahiyatçı, Yazar Hıdır Kartal’da Ceddimiz Osmanlıyı toplumumuza doğru bir şekilde öğretmenin önemli olduğunu,çağ açıp çağ kapatan Fatih Sultan Mehmet hanın hadisle övüldüğünü ve bizlerinde onların yolundan gitmemiz gerektiğini ve o zatların bize öğrettiği dini bilgileri özümsememiz gerektiği onların bize Allah’ın hiçbir şeye benzemediği ve zamandan mekandan münezzeh olduğunu öğrettiklerini bildirdi.

Ayrıca Esenler Belediye başkan yardımcısı Ömer Çetinkaya yaptığı selamlama konuşmasında Yeni kurulan vakfın hayırlı işler yapmasını temennisinde bulunarak başarılar diledi. Milletvekili Cuma İçten’de ırk gözetmeksizin Türk, Kürt, Laz, Arap ve çerkezin kardeş olduğunu söylerek Fatih vakfına başarılar diledi.

Sultan Abdulhamid Han’ın torunlarından Kayıhan Osmanoğlu’da dedelerinin ismiyle açılan vakfın kendisini çok memnun ettiğini söyleyerek kurulan vakıfta görev yapma noktasında her zaman hazır olduğunu bildirdi.

Siyasi partiler, dernekler, vakıflar ve iş adamları Fatih Sultan Mehmet Vakfında buluştu.

II. Abdülhamit Han’ın torunu Abdülhamit Kayıhan Osmanoğlu, Eski Milletvekili Cuma İçten, Esenler Belediye başkan yardımcısı Ömer Çetinkaya, Kapaklı İlçe Başkanı Ercan Üçel, ilçe teşkilat başkanları, Mehmet Saldıran, Esenler İlçe Başkan Yardımcısı Av. Mehmet Rıdvan Arslan, BDDK Daire Başkanı Mehmet Sarı, Hakim Abdusselam Göl, Esenler Esnaf Odası Yön. Kurulu Üyesi Fuat Saka, Ahde Vefa Platformu Başkanı Nuran Kırlak, Strateji Derneği Başkanı Şener Mengene, Esenler İmam Hatip Mezunları Dernek Başkanı Mustafa Durmuş, İlahiyatçı ve yazar Dr. Hıdır Yeşilyurt, İlahiyatçı ve yazar Hıdır Kartal, Doğu ve Güneydoğu Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Fuat Bodur ve İdris Coltu, Başkan Yardımcısı Halil Özel ve dernek üyeleri, Sosyal Politikalar Başkan Yardımcısı İshak Şukla, STK ve Hakla ilişkiler Başkan Yardımcısı Metehan Karabulut ve Cihan Çaylak, Siyasi Danışman Taner Akkuş, Kerem Can Yazıcı, İş adamları Ömer Onat, Ali Onat, Savaş Yıldız, Ahmet Aydın, Nurettin Akan, Ahmet Balıkçı, Turgay Özege, Nurullah Akan, İsmail Akan, Bilal Akan ve Cem Yıldız ve çok sayıda iş adamı katıldı.

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Mütevelli Heyetinden Mehmet Ay, Mehmet Aydın, Mecit Şahin, Adem Sümer, İlhan Zafer hazır bulundular.

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz