Ana Sayfa ESENLER HABERLERİ ESENLER’DE ”BENİM MODAM TASARIM” YARIŞMASINA YOĞUN İLGİ

ESENLER’DE ”BENİM MODAM TASARIM” YARIŞMASINA YOĞUN İLGİ

Okunma Sayısı 328
0

Esenler Turgut Reis Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Moda Tasarım Teknolojileri Bölümünün 25 Nisan’da bu yıl ikincisini düzenlediği İstanbul geneli liseler arası “Benim Modam Tasarım Yarışması yapıldı.

Gerçekleşen yarışmaya Tuzla’dan Büyükçekmece’ye kadar 27 okuldan toplam 68 öğrenci katıldı.

Tasarım, kalıp hazırlama ve uygulama kategorilerinde yeteneklerini sergileyen öğrenciler okullarını başarılı bir şekilde temsil etmek için büyük çaba gösterdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan açılış töreninde Turgut Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ayşegül Turan’ın yarışmacılara hitabının ardından bilgisayar ortamında çekilen kura ile gözetmenler, jüri üyeleri ve yarışmaların temaları belirlendi.

Öğrencilerin yarışma için ter döktüğü sırada velilerinin de etkinlik alanına sponsorlar tarafından kurulan makinelerde eğitmenler yardımıyla dikiş ve nakış yapabilmelerine olanak sağlandı. Yarışma bitiminde ödül törenine geçmeden önce yine Turgut Reis Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Moda Tasarım Teknolojileri Bölümü öğrencileri tarafından kendi tasarladıkları kıyafetlerin sergilendiği bir defile düzenlendi.

Yarışmanın sponsorlarından olan Demirbilek Makine, Gelişim Üniversitesi, Glengo Gerber Teknoloji, Anatomi Sanat Akademisi, Alternatif Yayıncılık, Yavuz Tekstil ve Anka Tekstil’e katkılarından dolayı plaketlerin sunulduğu ödül töreninde dereceye giren öğrenciler, ödüllerini İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serkan Gür, Esenler İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Güven Pehlivan, ana sponsor Demirbilek Makine’nin Yönetim Kurulu Başkanı Levent Demirbilek’ten alarak büyük sevinç yaşadılar.

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz