Ana Sayfa ESENLER HABERLERİ Esenler Verem Savaş Derneğinden Öğrencilere Ödül

Esenler Verem Savaş Derneğinden Öğrencilere Ödül

Okunma Sayısı 250
0
Esenler Verem Savaş Derneği 72.Verem eğitim ve propaganda haftası ödül dağıtım töreni ile dereceye giren öğrencilere plaket ve madalya verdi.

Esenler Verem Savaş Derneği Başkanı Nevzat Yarar, tören dolayısıyla yaptığı konuşmada tüm Müslüman aleminin mübarek ramazan ayını kutladı.

Yarar, değerli konuklar siyasi parti temsilcilerimiz, sivil toplum kuruluşlarının değerli temsilcileri, saygı değer öğretmenlerimiz, velilerimiz ve sevgili öğrenciler; 72.Verem eğitim ve propaganda haftası ödül dağıtım törenine hoş geldiniz. Her yıl ocak ayının ilk haftası içerisinde yurdumuz genelinde uygulanmakta olan verem eğitim ve propaganda haftası eğitim çalışmalarını geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda 06-12 ocak 2019 tarihleri arasında tüm ekonomik zorluklara rağmen ilçemizdeki ilk ve orta öğretim okullarında sınırlı imkanlarımızı da kullanarak sürdürme alışkanlığımızı devam ettirmeye çalıştık.

Hafta süresince bu çalışmalarımıza o dönemde Esenler Kaymakamı ve şu anda Batman İli Valisi olan Hulusi Şahin’e ve bu toplantıyı burada yapmamıza olanak sağlayan Esenler Kaymakamımız Adil Karataş’a ve ayrıca Kaymakamlık yazı işleri Müdürü Mehdi Daş’a, İYİ Parti Esenler İlçe Başkanı Recep Özkan ve Belediye Meclis Üyesi Lütfü Kahveci’ye, Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Baran Barış Yıldırım’a Şube Müdürü Metin İsli’ye ve derneğimizle bu konudaki çalışmalara fiilen katılan Eyüp Özata’ya, Esenler İlçe Sağlık Müdürü Eşref Kaya’ya, Dr. Burak Çengeloğlu’na, Dr. Hatice Kübra Yılmaz ‘a, Ebe Yıldız Tan’a, teşekkür ediyorum.

Yaptığımız bu çalışmalar hakkında yazılı bildirim ve müracaatlarımızı değerlendirmeye alarak Verem hastalığı ile mücadele, hastalıktan korunma ve tedavi yolları ile mücadelede her zaman desteklerini esirgemeyen Esenler Belediye Başkanımız Mehmet Tevfik Göksu’ya ve yardımcılarına ayrıca tüm Birim Şube Müdürlerine ve çalışanlarına teşekkürlerimi sunuyorum.

Esenler ilçesinde ikamet eden tüm bu hastalarımızın tedavi süreleri içerisinde sağlığına kavuşması yönünde büyük çaba sarf ederek hizmetlerin aksamadan yürütülmesini büyük bir özveri ile tüm ekonomik ve zor şartlara rağmen ifa eden dispanserimiz doktoru Uzman Doktor Mahmut Şahin’e ve çalışma arkadaşları ile 26 yıldır bir anlamda yol arkadaşlığı yaptığım ve sorumluluk paylaştığım arkadaşlarıma da teşekkürü borç biliyorum.

Ayrıca zaman ayırarak toplantımızı onurlandıran mahalli mülki ve idari yetkililer ile il ve ilçe sağlık müdürlüğü ve halk sağlığı kurumu yetkililerine siyasi parti temsilcilerimize sivil toplum kurulu iştirakçilerine, öğretmenlerimize, öğrenci velilerine bölgemiz basın yayın kuruluşları temsilcilerine, çalışmalarımıza özellikle hassasiyetle işbirliğini sürdüren Esenler Rizeliler Derneği Başkanı Süleyman Kahveci ile Esenler GÜNDEM Gazetesi imtiyaz sahibi Sait Yılmaz‘a şahsım ve yönetim kurulu arkadaşlarım adına teşekkür ve saygılarımızı sunuyoruz.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz