Ana Sayfa ESENLER HABERLERİ Esenler Saadet Partisi Seçim Startını Verdi

Esenler Saadet Partisi Seçim Startını Verdi

Okunma Sayısı 285
0

Saadet Partisi Esenler İlçe Teşkilatı Seçim Kampanyasına Start verdi

Kahvaltılı basın toplantısında İBB Başkanı adayı Necdet Gökçınar ve İlçe Yöneticileri bir araya geldi.

Yalçınkaya “Engelli bir Demokrasi var”

Toplantıda Saadet Partisi Esenler ilçe Başkanı Tuğrul Yalçınkaya kısa bir konuşma yaptı; Yalçınkaya: “Büyükşehir seçimi oyların uygun kullanılmadığı gerekçesiyle iptal edildi”. Engelli bir Demokrasi var. Bu demokrasi iki adayı zor kaldırıyor.

Yetmiş parti var üç veya dört aday ancak var. Milli görüş hiçbir engel tanımaz. Bu toplantı ile beraber Yenilenen seçime dönük propaganda sürecini Esenler’de başlatıyoruz…”

Gökçınar “Özgürlükler konusunda söz eden kendini Silivri’de buluyor”

İBB Başkan Adayı Necdet Gökçınar’da özetle şunları söyledi; ”Medyanın ne kadar etkili bir şey olduğunu siz gazeteciler olarak yazdıklarınızla gösteriyorsunuz.

Memleketin yeni bir seçim atmosferine sokulması hukuksuz mudur evet hukuksuzdur. Bu süreçte gazetelere ve TV’lere çıkarılmamak hakkaniyete uygun değil.

Özgürlükler konusunda söz eden kendini Silivri’de buluyor. Seviyeyi bir yere getirelim ondan sonra görüşelim. Geçmişte yapılan hatalardan dönelim.
“Sahada çalışıyoruz. Ancak bir baskı var.”

Adalet, özgürlük, Evrensel insan hakları konusunda insanlarımızı uyarıyorum. Tarih yolculuğunda bizim nerede olduğumuzu herkes görebilir. Biz seçimde hakkı ne kadar temsil ettiğimize bakarız sırf oyumuz artsın diye değil. Hiç vazgeçmediğimiz bir davamız ve fikrimiz var. Matematik olarak ne durumdayız diye bir anket çalışması da olmadı. Sahada çalışıyoruz. Ancak bir baskı var. Yüz yüze teknik anket çalışması da yapıyoruz.

“İnadına da oy verilmez, düşünerek bilerek oy verilir”

Seçimin sosyal tarafına gelirsek sokaklardayız. Geçen seçimde dolaşıyorduk, 31 Mart’a kadar tepkiler vardı. Sona doğru tükendi. Şimdi hayretle müşahede ediyoruz. Hava biraz yumuşadı. Mağduriyet seçimde kullanılacak bir kriter değil. Oy vermek için başka şeyler lazım. İnadına da oy verilmez, düşünerek bilerek oy verilir. İnanarak oy verilir. Zaten böyle oy verildiği için 17 yıl neler oldu hep birlikte yaşadık”

“Şimdi ise Saadet Partili Kardeşlerimiz olduk”

Belediye Başkanı bir tane olur bunlar afişlerde hep yan yana. Millet hangisini seçecek. Bir seçim işte böyle geçti.
Şimdi azalmış bir tepki var. Geçmişte aldığımız tepkileri basına yansıtmadık. Bu memleket bu millet bizim dedik.
Siyasette çok eskimiş ve kullanıla kullanıla yıpranmış bir metottur rakibini yok sayma. Onu kullandılar. Şimdi ise Saadet Partili Kardeşlerimiz olduk. Teröristler lafı bir anda değişti. Hak yolunda olmayınca böyle komik hallere düşersiniz işte. Bir türlü telaştan. tutturamıyorlar.

”Bunları iktidar yapanlar, şimdi bunları bırakıyorlar, telaş budur”


Hep her şeye baka baka öyle zannedersiniz. Ama öyle değil. Kötü yönetildiğimiz için perişanız. Ve Bıçak Kemiğe Dayandı milletimiz artık onlara itibar etmeyecek…”

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz