Ana Sayfa ESENLER HABERLERİ ESENLER İBRAHİM TURHAN LİSESİ MEZUNLARI PİLAV GÜNÜN’DE BULUŞTU

ESENLER İBRAHİM TURHAN LİSESİ MEZUNLARI PİLAV GÜNÜN’DE BULUŞTU

Okunma Sayısı 360
0

Esenler İbrahim Turhan Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği’nin geleneksel pilav gününün dördüncüsü bu sene 16 Haziran 2019 tarihinde okulun bahçesinde büyük bir katılımla yapıldı.

Pilav gününe AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, CHP Milletvekili Ali Şeker, CHP Esenler İlçe Başkanı Bülent Ütebay, İbrahim Turhan Lisesi’nde görev yapmış öğretmenler Güner Kır, Faik Çakan, Zafer Demir, Veysel Aksoy, Mustafa Salman, Zekeriya Gündemir, Sırrı Bağrıyanık, Emine Aydın, Tuncay Eyidenbilir, Turgay Tokmak, Serhat Aslan, Ali Tezcan ve mezunlar katıldı.

Açılış konuşmasını Dernek Başkanı Mehmet Sirkeci yaptı. 

Sirkeci, “Derneklerine desteğini esirgemeyen herkese teşekkür etti. Farklı yerlerde görev yapan mezunlarımıza ulaşarak anıları tazelemek ve sosyal dayanışmayı geliştirmek gayesi ile her yıl ulaşılamayan arkadaşlara da ulaşmak temennisi ile geleneksel 4.’üncü pilav gününe tüm mezun ve mensupların olmasını isterdik. Biz bu derneğin yaşaması, yaşatılması ve derneğimizin ayakta durması için verdiğiniz aidatların biraz daha artırılarak yapılmasını istiyoruz. İbrahim Turhan Lisesi’nden mezun işsiz olanlara veya yardıma muhtaç arkadaşlara maddi ve manevi olarak katkıda bulunmalarına vesile olmak istiyoruz” dedi.

Daha sonra İbrahim Turhan Lisesi emekli öğretmenleri geçmişe dönük hatıraları tazeleyen konuşmalar yaparken, hâlihazırda görevde bulunan İbrahim Turhan Anadolu Lisesi öğretmeni ise “Kuran-ı Kerim okuma birincisi olan bir eğitimden ve bazı spor aktivitelerindeki başarılarını anlattı.

Sirkeci, pilav gününe katkılarından ve her türlü desteklerinden dolayı Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya teşekkür etti.

Pilav gününün dördüncüsünün geçmişe göre katılımın umulandan da fazla olduğunu belirten Sirkeci, her yıl iştirak edenlerin sayısının daha da artacağını ümit ettiklerini belirterek katılan tüm mezunlara ve katılımcılara teşekkür etti.

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz