Ana Sayfa ESENLER ESENLER NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜNDE SIRA İZDİHAMI

ESENLER NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜNDE SIRA İZDİHAMI

Okunma Sayısı 463
0

Esenler İlçe Nüfus Müdürlüğü’nde görülen kalabalık vatandaşlar tarafından tepki ile karşılanıyor.

Esenler İlçe Nüfus Müdürlüğü’ne yeni doğan bebeğine kimlik çıkartmak, evladını okula kaydettirebilmek veya ev değiştirenlerin adres taşımak, eski nüfus cüzdanını yenilemek, Ehliyetini yenilemek, Pasaport çıkartmak için uğraşılıyor.

Nüfusun yoğun olduğu İstanbul’da Esenler Nüfus Müdürlüğü’ne randevu alarak gelen vatandaşlar kendi sıra listesini beklemek için geldiklerinde büyük bir kalabalıkla karşılaşıyorlar, hatta yoğun kalabalık dolayısıyla nefes almakta dahi güçlük çekiyorlar. Dolayısıyla sinirlerine hakim olamayanlar vatandaşlar da zaman zaman görevli memurlara çatarak tartışmalar yaşanıyor.

BU YOĞUNLUK NE ZAMAN BİTECEK?

Esenler İlçe Nüfus Müdürlüğü’ne gelen vatandaşlar her ne kadar randevu sistemine uyarak sıra alsalar da karışıklığın önüne bir türlü geçilemiyor. İşlem yapmak için sıra bekleyen vatandaşlar içeride oluşan koridora yığılması kaos ve kargaşaya neden oluyor. Bu da çalışan memurların motivasyonunun düşürüyor ve dikkatlerini dağıtıyor. Yaşanılan bu durum memurların da performanslarının azalmasına sebep oluyor.

YETKİLİLERİN ÇÖZÜM BULMASI MÜMKÜN

Yapmış olduğumuz araştırmalarda Nüfus Müdürlüğü’nün katının daha kullanışlı hale getirilebilmesi için bir dizi çalışma yapılması gerektiğini gördük.

Nüfus müdürünün makamının bulunduğu odanın arkasındaki Toplum Sağlığı Merkezi’nin ve bir üst katta buluna Mal Müdürlüğü ile birleştirilerek, bu odaların nüfus müdürlüğüne katılması çalışan memurların daha rahat hizmet verebilecekleri bir alanın ortaya çıkabileceğini görmüş olduk.

Ayrıca vatandaşlar içinde sıra beklerken ayakta değilde oturarak randevu sıralarını beklemiş olacaklar.

Yetkililerin bu sorunları dikkate alarak gerekli önlemleri alacağını umut ediyoruz.

Bu önlemler gerçekleştiğinde Nüfus Müdürlüğü’nde işlem yapmak isteyen vatandaşlar daha rahat işlerini halledebilecekler ve görevli memurlar çok daha verimli çalışarak vatandaşlara kaliteli hizmet sunacaklardır.

MAL MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN BOŞ ALANLARI

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz