Ana Sayfa ESENLER HABERLERİ ESENLER HALKI KURBAN SATIŞ VE KESİM ALANI İSTİYOR

ESENLER HALKI KURBAN SATIŞ VE KESİM ALANI İSTİYOR

Okunma Sayısı 403
0

Kurban bayramına kısa bir zaman kala vatandaşlar kurbanlıklarını nereden alırım ve nerede keserim telaşı içerisindeler.

ÖZEL HABER: SUAT TÜRKOĞLU

Esenler’de yaşayan vatandaşlar kurbanlıklarını almak ve kestirmek için bir çok problem ile karşılaşıyor.

Esenler sokaklarında yaptığımız araştırmalar sonucunda bir çok kişi aldıkları kurbanlıklarını aynı yerde kestirmenin daha doğru ve daha kolay olduğunu belirtti.

Vatandaşlar Esenler’de kurban satış noktası olmadığından dolayı çevre ilçelere yöneliyor ve gittikleri yerlerde bir çok problemler ile karşı karşıya kalıyorlar.

Yaşanılan yoğunluğun bir diğer adresi de hemen yanı başımız da bulunan Mega Center’dı.  Bildiğiniz üzere Bayrampaşa Belediyesi’nin satış ve kesim noktası olarak belirlediği alan olan Mega Center, esnaflarının şikayeti üzerine bu yıl kaldırıldı. Yani bu yıl kurban satışı o bölgede de yapılmadığı gibi kesimde olmayacak.

Dolasıyla Esenler halkını bu yılda zor bir kurban maratonu bekliyor.

Esenler Belediyesi’nin belirlemiş olduğu bir çok kurban kesim noktası ve toplu kurban kesim yeri mevcut. Fakat yaşanılan yoğunluktan dolayı beklenen sıraların ardı arkası kesilmiyor.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun bir çok programda yaptığı konuşmasında ”Kurban bayramı maneviyatının yaşatılmasından yanayım, Kurban keserken dini değerlerimize ve hijyene çok önem vermeliyiz” demişti.

Her ne kadar otopark ve oto yıkama alanlarında gerekli tedbirler alınsa da özellikle hijyen konusunda yetersiz kalınabiliyor.

Daha önce Esenler’in kurban kesim noktası ve satışı için yeteri kadar alanı mevcut değildi. Ama şu anda Esenler olarak çok büyük bir alana sahibiz.

Önümüzdeki yıl askeri alanda büyük bir kurban satış ve kesim noktası kurulursa, hem çevre ilçelerden hem de Esenler’den belediyemize büyük bir gelir elde edilebilir.

Daha da önemlisi Esenler’de yaşayan vatandaşlar bu sorundan kurtulmuş olurlar.

Vatandaşlar yetkililerden bu sorunun bir an önce giderilmesini bekliyor.

İŞTE ESENLER’DE KURBAN KESİM ALANLARI

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz