Ana Sayfa ESENLER Esenler Ressam Şevket Dağ İlkokulu’unda Nostalji

Esenler Ressam Şevket Dağ İlkokulu’unda Nostalji

Okunma Sayısı 345
0

Esenler Ressam Şevket Dağ İlkokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından geçmişten bugüne kadar kullanılan eşyalar sergilenerek tarihe yolculuk yapıldı.

Esenler Ressam Şevket Dağ İlkokulu öğretmenleri ve öğrenciler tarafından okulda açılan sergide; geçmişte kullanılan mutfak eşyalarını sergileyen öğrenciler ve ziyaretçiler zaman tüneline yolculuk yaptılar ve giydikleri elbiselerle geçmişi günümüze taşıdılar.

Bugün bir çoğumuz tarafından bilinmeyen ve sadece eski Türk filmlerinde izleyebildiğimiz, bazılarımız için de bir nostalji olarak hafızalarımızda hatırası bulunan, geçmişin vazgeçilmezlerinden çeşitli tencereler, tava, gaz lambası, bakraç, güğüm, telefon, radyo, kasetçalarlar, fotoğraf makinesi gibi çok sayıda malzemeleri görenler büyük bir hayranlık yaşadılar.

Sergiyi ziyaret edenler geçmişe yolculuk yaptılar, sergiyi hazırlayan öğretmenler geçmişin yaşanmışlıklarını, zorluklarını ziyaretçilerle paylaştılar. Serginin minikleri ise geçmişin zorluklarının bugünün motorinleşmesiyle kıyaslayarak geleceğimizin daha aydın ve çağdaşlaşmasına öncülük edeceklerini gözlerindeki kıvılcımdan ziyaretçilere mesaj olarak verdiler.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Nurettin Aras, öğrencilerin tarihi ve kültürel değerlere sahip çıkması için böyle bir sergi açıldığını belirtti.  Sergiyi büyük bir emekle hazırlayan ve ailelerle diyalog kuran Ressam Şevket Dağ İlkokulu öğretmenlerinden Emel Akdu ve okul müdür yardımcıları yaptıkları açıklamada, büyük ilgi gören sergi sayesinde teknolojinin nasıl bir ilerleme gösterdiğini öğrencilerin görme fırsatı yakaladığını belirttiler.

Emel Akdu, örf ve adetlerin gelecek nesillere aktarılması için bu tür sergilerin çok önemli olduğuna işaret etti.  Akdu, “Geleneklerimiz” konusu üzerine öğretmen ve velilerden toplanan eşyalarla bu serginin açıldığını söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Bölgede ilk haber

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz