Ana Sayfa ESENLER ESENLER’İN 17’İNCİ MAHALLESİ’NDE MUHTARLIK SEÇİMİ

ESENLER’İN 17’İNCİ MAHALLESİ’NDE MUHTARLIK SEÇİMİ

Okunma Sayısı 387
0

Esenler’in 17’inci Mahallesi Olarak Esenler Belediye Meclisinde Kabul Edilen 15 Temmuz Mahallesi, Muhtarlık Seçimini 1 Mart’ta Yapıyor.

Esenler’in yeni kurulan 15 Temmuz Mahallesinde  Muhtarlık seçimi  heyecanı yaşanacak. Muhtarlık seçmen listesi Oruç Reis Mahalle Muhtarlığında yaklaşık 15 gün önce askıya çıktı.

’15 TEMMUZ MAHALLESİNİN 61 SEÇMENİ VAR’

Şimdilik seçmenlerini Metris Lojmanları sakinlerinin oluşturduğu 15 Temmuz Mahallesi, muhtarlık seçiminde toplam 61 kişi oy kullanabilecek.

Edindiğimiz bilgilere göre daha önce 95 seçmenden oluşan seçmen sayısı 34 kişinin tutuklu ya da mahkum olmasından  dolayı oy kullanamayacak. Böylece seçmen sayısı 61’e düşüyor.

”İLÇE SEÇİM KURULU 95 SEÇMEN VAR DİYOR”

Esenler İlçe Seçim Kurulu yetkililerinden aldığımız bilgilere göre, 95 seçmenin oy kullanabileceği bilgisine ulaştık.

Diğer yandan şu anda yapılaşmanın çok hızlı bir şekilde devam ettiği 15 Temmuz mahallesinde, ”İkamet sorunu” olmasından kaynaklanan bazı problemleri de beraberinde getirebileceği belirtildi.

‘YALNIZCA METRİS LOJMANINDA İKAMET EDENLER OY KULLANABİLECEK’

Sadece Metris lojmanlarında ikamet eden kişilerin oy kullanarak seçecekleri muhtar adayı, yaklaşık 4 yıl görevini sürdürecek. Dolasıyla mevcut Oruç Reis Mahallesinden ve 15 Temmuz mahallesine yeni transfer olacak Esenlerlilerin kendi muhtarını seçmesi çok zor görünüyor.

ÖZEL HABER: SUAT TÜRKOĞLU

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz