Ana Sayfa ESENLER Esenler’de Özel Hastanelerde Koranavirüs Fırsatçılığı İddiası

Esenler’de Özel Hastanelerde Koranavirüs Fırsatçılığı İddiası

Okunma Sayısı 410
0
Esenler’de özel bir hastaneye koranavirüs şüphesi ile başvuru da bulunan Hasan Altındal isimli  vatandaşa, kendilerinden ücret alarak ”Sizde koranavirüs bulguları var, büyük hastanelerden birine gitmelisiniz bizde test yapılmıyor” denildiği ileri sürüldü.

Hastaneye korana virüs şüphesi ile başvuru yapan 46 yaşındaki Hasan Altındal’ın hastanenin kendisinden 320 TL aldığını fakat doktorların kendisine ”Korana virüs testi için bizde malzeme yok, büyük bir hastaneye gitmeniz gerekiyor dediğini” iddia etti.

Korana Virüs teşhisi tespit edilen Hasan Altındal’ın kızı Eda Altındal Esenler Avicenna Hastanesi’nde yaşanılan olayın tüm detaylarını ”Son Dakika Esenler Haber” Gazetemize anlattı.

”AVİCENNA PARA DEDİ”

Altındal, babasının bir kaç gündür ateşi ve öksürüğü olduğunu belirterek, ”Babam ve annem hissedilen bulgulardan yola çıkarak korana virüs şüphesi ile Esenler Özel Avicenna hastanesine başvurdular. Fakat hastane babama bir kaç işlem yaptıktan sonra 320 TL almış ve karşılığında 160 TL’lik makbuz vermişler. Hastane de görevli doktor babama siz korana virüs şüphesi taşıyorsunuz fakat korana virüs testi için bizim elimizde olan son malzemeyi az önce bir hastamıza kullandık, siz en iyisi büyük bir hastaneye gidin” dedi.

Bunun üzerine Bezm-i Alem Vakıf Üniversitesi’ne gittik, muayene olduktan sonra durumu görevli doktora anlattık. Doktor tanıyı hangi hastane koyduysa orası sonuçlandırmalıdır, sizi herhangi bir hastaneye yönlendirmeleri doğru bir şey değil diyerek, normalde hastanın burada yani Bezm-i Alem Vakıf Üniversitesi Hastanesi’nde yatışını yapmamız gerekiyor ama yatak olmadığından dolayı yapamıyoruz. Siz 112’yi arayın ve hangi hastane müsaitse oraya gidin” dedi.

”HASTANEDEN SONUNA KADAR ŞİKAYETÇİĞİM”

Bende 112’yi aradım ve babamın durumunu anlattım. Onlar da bana Haseki, Cerrahpaşa veya Çapa Hastanelerini önerdi. Bizde Çapa Hastanesi bulunduğumuz yere yakın olmasından dolayı oraya gittik.

Hastaneye gittiğimizde doktora konuyu anlattık. Görevli doktor da diğer doktorlar gibi bu tanıyı hangi hastane hangi doktor belirlediyse onların testi ve takibini yapması gerekiyor dedi.

Yaşanılan bunca stres ve sıkıntının ardından korana virüs bulgusuna rastlanan babam doğal olarak sinirlendi ve görevli doktora serzenişte bulunarak ”Hepiniz aynı şeyleri söylüyorsunuz, bizim ölmemizi bekliyorsunuz” diyerek sitem etti.

”HASTANE HASTANE DOLAŞTIRDILAR”

Görüştüğümüz doktorların söylediğini uygulayarak, Çapa Hastanesi’ndeki doktorun yanında ilk korona virüs bulgusu rastlanan hastane olan Esenler Avicenna hastanesini aradık. Çapa’da görevli doktor ile Avicenna hastanesinde görevli bir kişiyi telefon aracılığı ile görüştürdük. Çapa Hastanesi’ndeki görevli doktor telefondaki kişiye eğer bu tanıyı siz koyduysanız siz sonuçlandırmalısınız hastanın kaydı sizde açılmış nasıl korona virüs testi yapamıyorsunuz? tüm hastanelerde yeterli derecede malzeme var diyerek çıkıştı.

Bunun üzerine Avicenna hastanesinde bulunan telefondaki yetkili bayan, baş hekim ile görüştüğünü ve başhekimin kendisine testin bizde olmadığını söyledi dedi ve konuşmayı sonlandırdı.

Bizde çaresiz bir şekilde evimizin yolunu tuttuk. Bir süre sonra babamın rahatsızlığının artması sonucunda evimizden 112’yi aradım ve kendisinin yüksek ateşi olduğunu ve öksürüğünün arttığını bildirdim.

”SAĞLIK EKİBİ BİZİ YALANCILIKLA SUÇLADI”

15-20 dakika sonra 112’sağlık ekibi geldi ve babamın ayakta olduğunu gördüğünde ”Neden bize yalan söylüyorsunuz, hasta yürüyebiliyor, neden 112’yi arayıp meşgul ediyorsunuz diyerek bize çıkıştı. Bizim ısrarlarımızın üzerine ambulans içerisinde 15 dakika babamı muayene ettiler ve bize hiç bir şey söylemeden alıp götürdüler. Babamı cep telefonundan aradığımda bize kendisini hastaneye götürdüklerini ama geri getireceklerini söyledi. Daha sonra Merak edip tekrar aradığımda babamın karantinaya alındığını öğrendim ve kendisi ile bir daha yüz yüze görüşemedim. Ayrıca evde bulunan hiç kimseye de herhangi bir muayene yapmadılar. Hepimiz risk altında olabiliriz” dedi.

HASTANE YÖNETİMİ İDDİALARI KABUL ETMEDİ

İddialar üzerine ”Son Dakika Esenler” Haber olarak bahse konu olan Esenler Özel Avicenna hastanesine gittik ve hastane idari amiri Resül Bahadur’a bu iddiaları sorduk.

Resul Bahadur, ”Halk sağlığı merkezinden sürüntü alamadık, elimizde ilaç yok. Kovit soru işareti. Bakanlık bize ilaç vermedi ve biz hastayı başka hastaneye yönlendirdik. Ek 3 formu doldurduk ve bakanlığa gerekli bilgiyi verdik. Ayrıca Yapılan tüm işlemler bizde şeffaftır. Hastalara ne işlem yapılıyorsa fiyatları nettir. Ne işlem olursa olsun fatura ve ya fişi hastaya ya da yakınına verilir. Kesinlikle böyle bir iddiayı kabul etmiyoruz” dedi

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz