Ana Sayfa GÜNDEM Bir Alkış da Polisimize Gelsin…

Bir Alkış da Polisimize Gelsin…

Okunma Sayısı 188
0

Koronavirüse karşı, sağlık çalışanlarının yanı sıra saha’da çalışan ve yoğun mesai harcayan bir diğer meslek gruplarından biriside şüphesiz emniyet güçlerimiz…

Değerli dostlar Kıymetli takipçilerimiz, salgın bir virüsle bütün dünya büyük bir  mücadele veriyor. Elbette Sağlıkçılarımızın bu sürecin kahramanları olduğu doğrudur. Ancak bu önemli sürece büyük katkıyı sunan bir de gizli kahramanları var onlar da bildiğiniz gibi kolluk kuvvetlerinde görevli Polislerimizdir.

Biz “evde kal” çağrısına uyuyoruz ama tüm sağlık çalışanları gibi, Emniyet personelleri’de evde kalmayı bir yana bırakın, evlerine dönemeyenler çoğunlukta.  Allah onlardan razı olsun. İyi ki varlar. Onlara da bir değil binlerce alkış gönderiyoruz.

Son günlerde sağlıkçılarla ilgili başlatılan bir akım; Koronavirüs savaşçıları “Sağlıkçıları alkışlama”. Bu alkışı kuşkusuz fazlası ile hak ediyorlar. Zira onlar sadece kendi hayatlarını değil koronavirüsünden dolayı tüm yakınlarının da hayatlarını hiçe sayarak bizlerin hayatta kalması için mücadele veriyorlar. Dolayısıyla onlar sadece alkış değil çok şey hak ediyorlar.

Lakin bu hak edişler konusunda ”daha adil davranılması gerekmez mi”?

Sağlıkçılar gibi bir an değil her an alkışlamamız gereken bir çok kitle var ama bunların başını bizler için her zaman hayatını ortaya koyan Polislerimiz çekiyor.

COVID-19’A KARŞI BÜYÜK MÜCADELE

Çünkü koronavirüse karşı, sağlık çalışanlarından sonra cephede savaşan ikinci meslek grubu şüphesiz emniyet teşkilatıdır. Bu mücadelede polis adeta “fedailik” görevini sürdürmektedir.

Başta 65 yaş üzeri büyüklerimiz olmak üzere ihtiyaç sahibi diğer vatandaşlarımızın yardımına koşan polis teşkilatımız büyük risk altında görevlerini sürdürüyor. Eğitimlerini daha çok güvenlik üzerine alan polisimiz, herkesin evine kapandığı bir dönemde sokaklarda, meydanlarda görev yapması takdire şayan bir durumdur.

Polisimiz, devletin uyarılarına uymayıp dışarı çıkanları, piknik yapanları, caddelerde dolaşanları “belediye zabıtası” gibi önce uyarıyor, uymayanlara ceza yazıyor.

“Market elamanının” görevini üstlenip evlere servis yapıyorlar

Bankaların, PTT’nin elemanı gibi çalışıp, emekli maaşlarını adreslere teslim ediyor.

Koronavirüsü denilen Pandemi virüsün direkt ilgili kitlesi tabi ki sağlıkçılar dı. Fakat her zaman olduğu gibi maalesef ilgisiz kitle olan ve en olumsuz yönde etkilenenler yine Polisler oldu.

Polisin asli görevi aslında bulundukları yerleşkenin asayişini sağlayıp güvenliğini garanti altına almaktır. Ama son iki aydır bırakın asayişi , bırakın şehrin güvenliğini onlar bir tarafa joker olarak her alandaki boşlukları doldurur oldular…

Polis Teşkilatımız, toplumda huzur ve güven ortamının sağlanması, kamu düzeninin korunması, suç önleyici tedbirlerin alınması ve faillerin adalete teslim edilmesi gibi hayati önemdeki görevleri yanında, şimdide vatandaşlarımızın adeta sağlığı içinde güven kaynağı olarak sahada görür olduk.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında hemen her gün alınan önlemlerle çıkartılan genelgelerin uygulayıcıları hep Polislerimiz oldular. 65 yaş ve üstü ile 20 yaş ve altına gelen yasakların denetmeni fedakar ve cefakar polisimiz, çarşıda, pazarda, bankada, sosyal mesafe kuralını çiğneyen vatandaşlarımızın kontrollerinde her yerde hep sahada ve sahnedeler. Öyle ki bu süreçte evinde kalmaktan bunalarak psikolojisi bozulup eşiyle kavga edenler mi ararsın, alkol alıp kaza yapanı mı ararsın, hepsi ile mücadele veren polislerimiz karşısında söylenebilecek tek şey;

“Her zaman dua’larımızdasınız, İyiki varsınız… ”

Gelin onlar için de “dua edelim” ve gelin bu akşam ezanından sonra balkona pencereye çıkıp bir Alkış da bunu fazlası ile hak eden ” Tüm Güvenlik güçlerimize yapalım.

”Bir Moral de Polisimize Gerekiyor”

Özellikle son genelgeye göre, sorumlulukları daha da artan güvenlik güçlerimiz bu defa şehir girişlerinde yapacakları denetimlerde, covid-19’un kime bulaşıp bulaşmadığını tespit edecekler. “Bir alkış da emniyet teşkilatımız için” diyoruz. Ancak bu alkışın kuru kuruya değil sağlık çalışanlarına olduğu gibi “ikramiye” ile yapılmasının gerektiğine inananlardanız.

”POLİS’İN 3600 EK GÖSTERGE BEKLENTİSİ SÜRÜYOR”

Geçtiğimiz günlerde Bakanlar Kurulunda gerçekleşen toplantısı sonrası Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın konu ile ilgili açıklamalarda bulunmuştu.

Soru cevap kısmında bir basın mensubu 3600 ek göstergenin 2019 yılı sonunda çıkacağı sözünü hatırlattı ve polislere, din görevlilerine, hemşirelere , öğretmenlere 3600 ek gösterge zammında son durumun ne olduğunu sordu. Kalın, 3600 ek gösterge ile ilgili şunları söyledi:

“Bu toplantıda gündeme gelmedi. İleri ki dönemde gündeme gelebilir. Ama bugünkü toplantıda 3600 ek gösterge konusu gündemimizde yoktu.” demişti.

Güvenlik Güçlerimize Yardımcı Olmalıyız…

Halkımızdan’da böylesi bir dönemde hem Sağlıkçılarımızın hemde özellikle Emniyet Teşkilatımızın önünde problem çıkaran onlara engel olan değil her daim onların işlerini kolaylaştırarak yardımcı olmalarını rica ediyoruz.

Milletimizin güven kaynağı olan polislerimiz, aynı zamanda Vatandaşlarımızın huzur ve sağlığı içinde güven kaynağı olmuştur.

Şimdi bir alkış da emniyet teşkilatımız için istiyoruz…

Rabbim tüm Polislerimizin, Askerlerimizin, Sağlıkçılarımızın yar ve yardımcısı olsun…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: fibhaber.com

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz