Ana Sayfa ESENLER HABERLERİ ESENLER’DE ”KORANAVİRÜS DENETİMLERİ” SÜRÜYOR

ESENLER’DE ”KORANAVİRÜS DENETİMLERİ” SÜRÜYOR

Okunma Sayısı 204
0

Esenler İlçe Kaymakamlığı, Esenler Belediyesi ve Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekipleri, İçişleri Bakanlığı’nın Valiliklere gönderdiği “Koronavirüs Denetimleri” konulu genelge kapsamında Esenler’de denetimlerini sürdürdü.

İçişleri Bakanlığı’nın Valiliklere gönderdiği “Koronavirüs Denetimleri” konulu genelge kapsamında Esenler’de; pazarlar, iş yerleri, toplu taşıma araçları, alışveriş alanları, lokantalar, kafeteryalarda denetlenmeye devam edildi.

Denetimlere Esenler Kaymakamı Adil Karataş, Esenler Belediyesi Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya, Esenler İlçe Emniyet Müdürü Hakan Bolat  Esenler Belediyesi Zabıta Müdürü Mustafa Albayrak katıldı.

Pazar yerleri, lokantalar ve kafeteryaları denetleyen ekipler, kurallara uymayan işletmelere gerekli uyarılarda bulundu. Toplu ulaşım araçlarında yolcu sayısının yanı sıra yolcuların maske takıp takmadıkları, sosyal mesafeye uyup uymadıkları kontrol edildi.

KAYMAKAM KARATAŞ: ”BU HASTALIĞI HEP BİRLİKTE YENEBİLİRİZ”

Genelge kapsamında yapılan denetimlere katılan Esenler İlçe Kaymakamı Adil Karataş, ” Malum 31 ağustos da okullarımız açılacak, bizler kendimizi nasıl düşünüyorsak çocuklarımızı da düşünmek zorundayız, vaka sayısını ne kadar çok azaltırsak çocuklarımız da daha sağlıklı ve daha çabuk şekilde eğitimlerini sürdürebilir. Yani kendi nefsimizin  istemediğini başkası içinde istememeliyiz. Bakanlığımızın yayımladığı genelde gereğince farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Denetimlerimiz sürekli devam edecek. Kendi hastalığımızı başkasına bulaştırarak kul hakkına girmeyelim. Koranavirüs’den hep birlikte dikkatli ve titiz olarak kurtalabiliriz” dedi.

BAŞKAN GÖKSU: ”VAKA SAYISININ ARTMAMASI İÇİN GEREKEN HER ŞEYİ YAPIYORUZ”

EsenlerBelediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, ”Esenler kalabalık bir ilçe, bundan dolayı vaka sayısının artmaması çok önemli, bunun için tüm birimler yoğun mesai içerisindeler. Eğer vaka artışı olursa bulaşma hızı da artacaktır. Bundan dolayı tüm tedbirleri alıyoruz. Denetimlerimiz artarak devam edecek.

BU HEPİMİZİN SORUNU BİRLİKTE ÇÖZECEĞİZ

Yakın zamanda bir iletişim kampanyası başlatarak bu durumun ciddiyetini insanlara daha iyi anlatmaya çalışacağız. Bu iletişim kampanyamızda Covid-19 virüsüne yakalanmış insanların hikayelerini anlatarak daha tedbirli olmalarını sağlamaya çalışacağız.

ÇETİNKAYA: ”İŞLETMELER KURALLARA UYUYOR”

Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya, “ ilçemizdeki işletmelerimizi pandemi tedbirleri kapsamında denetledik. Gerekli hijyen kuralları, dezenfektan ve maske kullanımı, sosyal mesafe kuralı, müşterilerin kurallara uygun davranıp davranmadığı konularında denetlemeleri yaptık. Düzenli olarak yaptığımız denetlemelerimizin yanı sıra bugün de denetimlerimize devam ettik.  Genelde işletmelerimizin kurallara uyduklarını gördük. İnşallah bu süreci hep birlikte tedbirlere uyarak atlatacağız” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz