Ana Sayfa ESENLER AYAR’DAN ESENLERLİ MİNİBÜSCÜLERE MÜJDE!

AYAR’DAN ESENLERLİ MİNİBÜSCÜLERE MÜJDE!

Okunma Sayısı 522
0

Esenler Kamyon Otomobil Minibüs ve Şoförler Esnaf Odası Başkanı Hasan Ayar ve diğer dört ilçenin oda başkanları İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu ziyaret ederek taleplerini ilettiler.

ÖZEL HABER: SUAT TÜRKOĞLU

Gerçekleştirilen ziyarete İstanbul Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Kazım Bilge, Esenler Kamyon Otomobil Minibüs ve Şoförler Esnaf Odası Başkanı Hasan Ayar, Güngören Şoförler Odası Başkanı Oktay Nuhoğlu, Bağcılar Şoförler Odası Başkanı Mustafa Nuhoğlu ve Halkalı Şoförler Odası Başkanı İbrahim Yılmaz katıldı

Esenler Kamyon Otomobil Minibüs ve Şoförler Esnaf Odası Başkanı Hasan Ayar, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na oda başkanları ile yapılan ziyaretin detaylarını Son Dakika Esenler Haber ile paylaştı.

AYAR: BAŞKAN OLUMLU KARŞILADI

Başkan Hasan Ayar yaptığı açıklamada, ”Oda başkanlarımızla birlikte İBB Başkanımız ile bir toplantı gerçekleştirdik. Toplantıda İstanbul genelinde 750 minibüsün taksiye dönüşmesi yönündeki talebimizi ilettik. Kendisi de bu talebimizi olumlu karşılarken bize, daha önce bu dönüşümün sözünü verdiklerini 15-20 gün içerisinde bu konu ile ilgili önemli gelişmeler yaşanacağını belirtti” dedi.

50 MİNİBÜS ÇALIŞMIYOR ZATEN

Başkan Hasan Ayar sözlerini şöyle sürdürdü: “Esenler -Topkapı hattında toplam 149 minibüs var. Bunlardan 50 araç zaten pandemi döneminde çalışmadı. Biz de şoförler odası olarak 50 minibüsün taksi plakasına dönüştürülmesini Sayın Başkandan talep ettik. İnşallah en yakın zamanda 40-50 minibüsümüz taksi olarak hizmet vermeye başlayacak ve evine ekmek götürebilecektir” dedi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz