Ana Sayfa ESENLER BAKAN KURUM ESENLER’DE

BAKAN KURUM ESENLER’DE

Okunma Sayısı 218
0

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yarın Esenler’de öğrencilere defter dağıtıp, yeni konutların temelini atacak. Bakan Kurum ve Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Esenler’de önce “Sıfır Atık” projesi kapsamında geri dönüşümden elde edilen 500 bin defteri öğrencilere dağıtacak, ardından da Türkiye’nin ilk “Akıllı ve Güvenli Şehri”ndeki yeni etap konutlarının temelini atacak.

Sıfır Atık projesine tam destek veren Esenler Belediyesi, çevreci projeleriyle geri dönüşümden elde ettiği tekerlekli sandalyeden deterjana, defterden yağa ve ekmeğe kadar olan kazanımlarının bir halkası olan defter dağıtımını bu yıl da sürdürüyor.

ÇÖPTEN OKUL SIRALARINA

Okullarda yüz yüze eğitime geçilmesinin hemen öncesinde gerçekleşecek programda, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, bu yıl da geri dönüşümle eğitime çöpten kazandırılan 500 bin defteri Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenecek törenle öğrencilere dağıtacaklar.

YENİ KONUTLARIN TEMELİ ATILIYOR

Geri dönüşüm defterlerinin dağıtımının ardından, Bakan Kurum ve Başkan Göksu’nun katılacağı bir törenle, Türkiye’nin ilk “Akıllı ve Güvenli Şehri”nde bulunan yeni etap konutlarının temeli atılacak. Riskli yapıların dönüştürülmesi için kentsel dönüşüm çalışmalarını, “Laf Değil, İş Üretiyoruz” sloganıyla sürdüren Esenler Belediyesi, depreme dayanıklı ve güvenli konutlar inşa etmeye devam ediyor. 98 bin 160 riskli yapının 56 bininin yenilendiği Esenler’deki Türkiye’nin “Akıllı ve Güvenli Şehri”nde, ilk iki etabın ardından üçüncü 1.000 konutun temeli atılacak. Daha önce temeli atılan ve inşaatları yükselen ilk etap konutlarının tesliminin yılsonuna kadar hak sahiplerine teslim edileceği bildirilmişti.

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz