Ana Sayfa ESENLER ESENLER’DE YÜZ YÜZE EĞİTİM BÖYLE BAŞLADI

ESENLER’DE YÜZ YÜZE EĞİTİM BÖYLE BAŞLADI

Okunma Sayısı 102
0

Tüm yurt da olduğu gibi Esenler’de de Corona virüsü salgını sonrası ara verilen yüz yüze eğitim sürecine kademeli geçiş sürüyor.

ÖZEL HABER: SUAT TÜRKOĞLU

21 Eylül’de sadece anaokulu ve 1’inci sınıflar için yeniden başlayan yüz yüze eğitim süreci bugün de 2, 3, 4, 8 ve 12’nci sınıflar için de kısmi olarak başladı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, COVID-19 pandemisinin seyri ve Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun da tavsiye kararları doğrultusunda yüz yüze eğitime bir süre ara verilmişti.

Online eğitim sürerken, ilk olarak 21 Eylül’de anaokulu ve 1’inci sınıflar için başlayan kısmi yüz yüze eğitimde ikinci aşamaya bugün geçildi. Bugün itibarıyla ilkokullar, köy okulları, 8. ve 12. sınıflar, lise hazırlık sınıfları ile özel gereksinimli çocukların okullarında yüz yüze eğitim başladı.

‘CUMHURİYET İLKOKULU HAZIR’

Esenler Cumhuriyet ilkokulu da yüz yüze eğitim için tüm hazırlıklarını yaparak start verdi. Dezenfektan ve hijyen konularına azami dikkat edilerek eğitime açılan okul da ki çocukların sevinci görülmeye değerdi. Okul öğretmeni tarafından çocukların motivasyonunu ve yaşadıkları tedirginliklerin giderilmesi adına 3-B öğretmeni Başak Adıgüzel öğrencilere farklı hediyeler vererek değişik metotlar uyguluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz