Ana Sayfa BAĞCILAR DİKKAT!… BÖLGEMİZ KIPKIRMIZI!

DİKKAT!… BÖLGEMİZ KIPKIRMIZI!

Okunma Sayısı 287
0

Sağlık Bakanlığı tarafından yürürlüğe sokulan Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasında İstanbul’un koronavirüs yoğunluk haritası güncellendi. Buna göre koronavirüs yoğunluğunun en yüksek olduğu ilçeler arasında, Avrupa yakasında Esenler, Bağcılar, Bahçelievler, Beylikdüzü, Esenyurt, Fatih ve Zeytinburnu dikkati çekti.

1 Haziran’dan itibaren başlayan yeni normalleşme süreciyle birlikte artan vaka sayıları son dönemde azaldı. Sağlık Bakanlığı tarafından yürürlüğe sokulan Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasında, koronavirüs vaka sayısında yükseliş hızı konusunda yine ilk sıraya yerleştiği belirtilen İstanbul’da yoğunluk yaşanan ilçeler güncellendi.

EN YÜKSEK OLDUĞU İLÇELER

Buna göre İstanbul’un Avrupa yakasında koronavirüs yoğunluğunun en yüksek olduğu ilçeler arasında Esenler, Bağcılar, Bahçelievler, Beylikdüzü, Esenyurt, Fatih ve Zeytinburnu olduğu görüldü. Buna dikkate alarak bu ilçelerde oturan vatandaşların daha dikkatli olmaları ve tedbirlere uymaları gerekiyor.

TÜRKİYE’DE SON DURUM

Sağlık Bakanlığı’nın son 24 saatlik verilerine göre; hasta sayısı 1614 artarak 337 bin 147’ye yükseldi. 58 kişinin hayatını kaybetmesiyle toplam vefat sayısı 8 bin 895’e çıktı. Tedavisi tamamlanan 1301 hastanın daha taburcu olmasıyla toplam iyileşen hasta sayısı 295 bin 658’e yükseldi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz