Ana Sayfa ESENLER MUHTARLARDAN MÜFTÜYE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

MUHTARLARDAN MÜFTÜYE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Okunma Sayısı 330
0

Esenler’de ki bazı mahalle muhtarları, yeni göreve başlayan Esenler Müftüsü Osman Yazıcı’yı makamında ziyaret ederek “Hayırlı olsun” dileklerinde bulundu.

Ziyaret samimi bir ortamda gerçekleşirken muhtarlar ve ilçe müftüsü Esenler hakkında görüşlerini dile getirdi.

‘GENÇLERE EVLİLİK ÖNCESİ BİLGİ VERİYORUZ”

Müftü Osman Yazıcı, ”Bize nikah işlemleri için gelen çiftlere öncelikle evlilik kurumunun önemini ve aile yapısının nasıl olması gerektiği ile ilgili bazı önemli bilgiler veriyor daha sonrasında ise dualar ile nikahlarını kıyıyoruz” derken sözlerini şöyle sürdürdü:

”CAMİİ BAHÇELERİ ÇOCUKLAR İLE DOLMALI”

”Camilerimizin bahçelerinde çocuklara ait parklar olmalı. Camilerden çocuk sesleri eksik olmamalı. Yani çocuklar camilerin hissettirdiği maneviyat ile büyümelidir. Eğer bunu başarabilirsek çocuklarımız kötü alışkanlıklarından da arınmış olacaktır” dedi.

‘YENİ KONUT ALANINDA TİCARET İSTEMİYORUZ”

Yazıcı: ”Askeri bölgede inşa edilen konut alanında bir çok konut bitmek üzere ve yakın zamanda teslim edilecek. Fakat henüz bir cami inşaatı başlamış değil. Projede cami inşaatı var ve yakın zamanda başlanacağını düşünüyorum. Bununla ilgili yetkililer ile görüştük ve olumlu yönde ilerliyoruz. Bir diğer önemli konu ise cami altında ya da herhangi bir yerinde ticari faaliyet gösterecek dükkan istemiyoruz. Çünkü işin içine ticaret girdiğinde farklı problemleri de beraberinde getiriyor. Bu sorunları bir çok kez hizmet ettiğim bölgelerde gördüm ve yaşadım” dedi.

Müftü Yazıcı, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, nazik davranışlarından dolayı muhtarlara teşekkür etti.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz

seventeen − 4 =