Ana Sayfa ESENLER CHP ESENLER MUHTARLARINI DİNLEDİ

CHP ESENLER MUHTARLARINI DİNLEDİ

Okunma Sayısı 260
0

CHP Esenler İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği programda CHP 2. ve 3. Bölge Milletvekilleri Gökhan Zeybek ile Turan Aydoğan Esenler’in mahalle muhtarları ile kahvaltıda bir araya geldi.

CHP Esenler İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği toplantıya, Milletvekilleri Gökhan Zeybek, Turan Aydoğdu, Esenler CHP İlçe Başkanı Bülent Ütebay ve ilçe yöneticilerinin yanı sıra, belediye meclis üyeleri ve mahalle muhtarları katıldı. Yapılan toplantıda muhtarlar günü kutlanarak, mahallelerde yaşanılan sorunlar konuşuldu. Esenler’de bulunan ve İBB’nin kontrolünde olan fakat farklı sebepler ile bir türlü çözüme ulaşmayan konular da ele alındı.

Muhtarlar mahallelerinde yaşadıkları problemleri CHP 2. bölge Milletvekili Gökhan Zeybek’e aktardı. Mahalle muhtarlarının şikayetlerini dinleyen Zeybek, sorunların hızlı çözümü noktasında bir Whatsapp grubu oluşturulmasını istedi.

ÖZLÜK HAKLARI YASAL HALE GELMELİ

Gökhan Zeybek, ”Muhtarların özlük hakları yasal zemine oturtulmalı ve ekonomik olarak güçlü hale getirilmelidirler. Hatta yapılan imar planlarında da nasıl kurumların görüşlerini alıyorsak mahalle muhtarlarının da düşüncülerini almalıyız.” dedi.

YEŞİL ALAN İHTİYACI

Zeybek, ”İnsanların yoğun olduğu ilçelerde park, trafik ve otopark sorununun ortaya çıktığını görüyoruz. Esenler ve bazı ilçeler de kişi başına düşen yeşil alan oranı çok düşük. Bu yoğunluğun azaltılması gerekiyor. Bu da yeni askeri alana transfer ile mümkün. Esenler’in bazı mahallelerinde bulunan riskli yerlerin yıkılarak park ve otoparklara dönüştürülerek gerçekleştirilebilinir” dedi.

Fatih Mahallesi Muhtarı Recep Gülyüz yaptığı konuşmada mahallesindeki sorunları dile getirdi. Gülyüz, ”Fatih mahallesi sakinleri özellikle Üçyüzlü’de oluşan trafikden muzdarip.  Senelerdir bu sorun çözülmüyor. Üçyüzlü ve Tabya trafiği için çözüm üretilmesini talep ediyoruz. Ayrıca bir diğer önemli konu da 2007 yılından bu yana nüfus kayıtları Kaymakamlık’da yapılıyor. Bu durum biz muhtarlar için büyük sorun oluşturuyor. Çünkü bizlere gelen evrakların kime geldiğini bilmiyoruz. Adliye bizden bilgi istediğinde cevap veremiyoruz. Daha doğrusu mahallemize gelen kişilerin kimler oluğunu ve bilgilerini göremiyoruz. Bu durumun bir an önce çözülmesi gerekmektedir” dedi.

MUHTAR YAVAŞ: İBB SMS’LE KUTLADI

Yavuz Selim Mahalle Muhtarı Recep Yavaş da, ”Muhtarların maaşları en az lise mezunu bir kamu personeli maaşı kadar olmalı. Sizlerden ricamız bunu Meclis’de gündeme getirmenizdir. Her yıl 19 Ekim’de kutlanan Muhtarlar Günümüz ile ilgili İBB hiç bir program yapmadı. Bize sadece sms gönderdiler” diyerek sitemini dile getirdi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz