Ana Sayfa ESENLER ESENLER SCOOTERLA TANIŞTI

ESENLER SCOOTERLA TANIŞTI

Okunma Sayısı 357
0

Son yılların moda bireysel ulaşım aracı artık Esenler’de de boy gösterdi. 15 Temmuz Millet Bahçesi’nde 10 araçla başlayan scooterlerin sayısının artırılacağı ve gelecekte şehir içinde de hizmet verebileceği belirtiliyor.

Pandemi nedeniyle alışkanlıklarımızın hızla değişmeye devam ettiği bir dönemden geçerken ulaşım tercihlerimiz de bu durumdan etkilendi. Salgın ile birlikte yaşadığımız kısıtlamalarla dışarıda basit bir yürüyüşün, açık havada nefes alabilmenin ne kadar değerli olduğunu hatırladık. Şimdi caddelere ve sokaklara yeni normalin yeni özgürlük duygusuyla çıkıyoruz. Bunu yaparken de mümkün olan her şekilde açık havadan yararlanmaya çalışıyoruz.

Birçok kişi hem toplu taşımadan bulaşabilecek virüs riskine karşı tedbir olarak, hem de daha fazla hareket edebilmek için bisiklet ve elektrikli scooter gibi ulaşım araçlarına yöneldi. Önceden belki keyfi olarak kullanmayı tercih ettiğimiz bu araçlar, şimdi hayatımıza daha fazla entegre olmuş durumda.
Özellikle yaz ayları boyunca yollarda daha çok görmeye başladığımız bu ulaşım araçları kullanıcılara göre toplu taşımadan daha güvenli.

AÇILIŞ 1.95 KURUŞ

15 Temmuz Millet Bahçesi’nde hizmet veren 10 scooterler şimdi sadece burada hizmet veriyor. Kanuni düzenlemeleri de yapılan bu ulaşım aracının zaman içinde Esenler’in diğer noktalarına da hizmet verebileceği belirtiliyor. Şu anda scooterin açılış fiyatı 1.95 kuruş. Daha sonra ise dakikası 0.59 kuruş. Parkta şimdilik sadece bir eğlence aracı olarak kullanılan scooterlerın yakım bir gelecekte Esenler’de önemli bir ulaşım aracı olacağa benzer.

10 YILDA 2 KATINA ÇIKACAK

Bugünkü verilerle Türkiye genelinde 35 bin scooter bulunduğu belirtiliyor. 2018’i 21.1 milyar dolar ile kapatan küresel elektrikli scooter pazarının büyüklüğünün, 2025 yılına kadar yüzde 80 büyüme ile 38.6 milyar dolara çıkması bekleniyor. Bu rakamın 2030 yılında ise 42 milyar dolara çıkması öngörülüyor.

Hem pazarın büyüklüğü hem de 2017 yılında kurulan ABD’li şirketlerin hızlı yükselişi, Avrupa’dan ve hatta Türkiye’den de bu alanda rakipler çıkardı.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz

eight − 1 =