Ana Sayfa ESENLER ESENLER’DE FİLM GÜNLERİ 18 KASIMDA BAŞLIYOR

ESENLER’DE FİLM GÜNLERİ 18 KASIMDA BAŞLIYOR

Okunma Sayısı 237
0

18-21 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek “Esenler Film Günleri” ile Esenler’de sinema rüzgârları esecek, ünlü sanatçılar, yönetmen, senarist ve oyuncular Esenler’e gelecek. Esenler’de sinema dolu 4 gün yaşanacak.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün 18-21 Kasım tarihleri arasında gerçekleştireceği “Esenler Film Günleri”nin basına özel tanıtım toplantısı, 15 Temmuz Millet Bahçesi Prof. Dr. Sadettin Ökten Şehir Düşünce Merkezi’nde yapıldı. Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Hasan Taşçı ve Kültür İşleri Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu’nun katılımıyla gerçekleşen toplantıda basın mensuplarına “Esenler Film Günleri”nin detaylarını Kültür Sanat Danışmanı ve Sinema Yazarı Suat Köçer anlattı.

“TÜRK SİNEMASI’NDA KADIN” TEMASIYLA DÜZENLENECEK

Esenler Film Günleri’nin ilki “Türk Sineması’nda Kadın” temasıyla düzenlenecek. Kadın filmleri seçkisinde “Nabat”, “Bağlılık Aslı”, “Ah Güzel İstanbul”, “Omar ve Biz” film gösterimleri yer alacak. Esenler Film Günleri’nin iki farklı gününde de ‘Esenler Kısa Film Yarışması’nda finale kalan 10 film izleyenlerin beğenisine sunulacak.

ÜNLÜ İSİMLER ESENLER’DE

“Esenler Film Günleri”, Dr. Kadir Topbaş Kültür Merkezi’nde, 18 Kasım Çarşamba günü saat 15.00’te “Nabat” filminin gösterimiyle başlayacak. Gösterime filmin yönetmeni dünyaca ünlü Azerbaycanlı Elchin Musaoglu da katılacak. Açılış gecesine özel düzenlenecek programda ise aynı gün saat 20.00’de, dünyaca ünlü klarnet virtüözü Serkan Çağrı sahne alacak. Gecede; yönetmen Elchin Musaoglu, usta oyuncu Hikmet Körmükçü ve usta senarist, yönetmen ve yazar Safa Önal’a da onur ödülleri takdim edilecek.

SİNEMAYA DAİR HER ŞEY FİLM GÜNLERİ’NDE

“Esenler Film Günleri” kapsamında “Bağımsız Film Galaları” ve “Sinema Akademisi” de gerçekleştirilecek. “Bağımsız Film Galaları” ile salon şansı bulamayan başarılı filmler seyirciyle buluşacak, “Sinema Akademisi” ile sinemaseverlere yönetmenlik, senaryo ve kurgu eğitimlerinin yanı sıra workshoplar verilecek. Öte yandan “Kısa Film Yarışması” kazananları da ödüllerine kavuşacak. “Esenler Film Günleri”, ünlü opera sanatçısı Hakan Aysev konseriyle sona erecek.

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz

2 × 4 =