Ana Sayfa ESENLER AK PARTİ ÖZKAN’LA DEVAM

AK PARTİ ÖZKAN’LA DEVAM

Okunma Sayısı 298
0

AK Parti Esenler 7. Olağan İlçe Kongresi gerçekleştirildi.
Esenler’deki 15 Temmuz Millet Bahçesi’nde yapılan kongre, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu, açılışta yaptığı konuşmada, AK Parti’nin büyük bir davanın adresi olduğunu söyledi.

Akbaşoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımız, 46 yıldır kendi toprağımız olan, Kıbrıs’ın toprağı olan Maraş’ta. Maraş’ın ziyaretine ve 37 yıl önce istiklalini bağımsızlığını ilan eden KKTC’nin kutlamalarına katılmak üzere oradalar. 28 yıl sonra Azerbaycan Karabağ’da Allahu ekber sesi yükseliyorsa, Kıbrıs’ta 46 yıldır yapılamayanlar yapılıyorsa bunun arkasında Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki AK Parti var.” ifadelerini kullandı.
AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak da 18 yıl önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde büyük hayalleri gerçeğe dönüştürdüklerini kaydetti.

Cumhurbaşkanının yol arkadaşları olarak konulan hedefleri gerçekleştirdiklerini söyleyen Şenocak, “Bizim için asıl önemli olan çalışmaktır. Bizim üzerimize düşen vazife, elimizden geleni yapmaktır. Allah rızası için işimizi en iyi şekilde yapanlardan olacağız. İnşallah bugünden daha fazla çalışarak Allah’ın izniyle 2023’te yeni Türkiye’nin yeni Başkanı olarak tekraren Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı başkan yapacağız.” diye konuştu.

TÜM MAZLUMLARIN UMUDU DEVAM EDER
Kongrede Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu da bir konuşma yaptı. Teşkilatların en baştaki yöneticisinden, en sondaki neferine kadar birbirlerine bağlı oldukça, bağlı kaldıkça teşkilat olduklarını hatırlatan Göksu, “Bu bağlılık devam ettikçe var olmaya devam ederiz.
Biz var oldukça da Türkiye’nin ve dünyadaki bütün mazlumların umudu var olmaya devam eder” dedi.
Göksu özetle şunları söyledi:
“Çok değil, bundan 30-40 sene öncesinde bu ülkenin insanları “biz yapamayız, Batı yapar” derlerdi. Her şeyi onlar başarabilirdi. Biz ise onlara tabi olmak zorundaydık. Ama AK Parti ile birlikte böyle olmadığı görüldü. Bu ülkenin insanlarının tank yapabileceğini, top yapabileceğini, insansız hava aracı yapabileceğini, uçak motoru yapabileceğini, otomobil yapabileceğini, ilaç üretebileceğini, yazılım ve kodlama yapabileceğini, uydu yapıp uzaya gönderebileceğini, İngiltere ve Amerika’ya yardım edecek güce gelebileceğini, ve daha birçok şeyi tüm dünyaya göstermiş olduk. Çünkü Recep Tayip Erdoğan, bu ülkenin insanına başarabilme umudu aşılamıştı. Tarih boyunca insanları ileri taşıyan bu umuttur. Tarihin seyrini değiştiren başarabilme umudundan alınan güçtür. Bizim tarihi sorumluluğumuz ise bu umudu ve bu umuttan doğan gücü canlı tutmaktır”.
AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan da yaptığı konuşmada şimdiye kadar teşkilata gönül vermiş, destek vermiş bütün yol arkadaşlarına teşekkür ettiğini belirtti.
ÖZKAN YENİDEN BAŞKAN
Kongrede, divan heyeti belirlendikten sonra gündem, faaliyet, gelir-gider ve hesap raporları okunarak ayrı ayrı oylamaya sunuldu. Gelecek dönem için tahmini bütçe raporu delegelere aktarılıp oylandıktan sonra mevcut Başkan Umut Özkan’ın aday olduğu tek listeyle seçime gidildi. Seçim sonunda Umut Özkan yeniden AK Parti Esenler İlçe Başkanı seçildi.
Seçim sonunda AK Parti Esenler İlçe Teşkilatı’nda şu isimler göreve geldi:
İlçe Yönetim Kurulu
1- Abdulgani Yılmaz
2- Abdulkadir Albayrak
3- Ahmet Kılavuz
4- Bayram Akkaya
5- Bedir Usuk
6- Emrullah Erkuş
7- Filiz Keçeci
8- Gönül Yeşilselvi
9- Hacı Ahmet Kılıç
10- İrfan Doruk
11- Kenan Yaşar
12- Mehmut Ceran
13- Merve Taşkıran
14- Murat Gülkıran
15- Murat Temur
16- Musa Ada
17- Oktay Yılmaz
18- Sait Ayçiçek
19- Selma Kurtuluş
20- Sema Suna Özcan
21- Serdar Özdemir
22- Sevgi Sirkeci
23- Şahirin İktimur
24- Taner Yiğit
25- Yasemin Yıldız
26- Yusuf Zabun
27- Zehra Güveli
28- Zekeriya Yıldırımhan
29- Zühre Bektaş

İL DELEGESİ

1- Umut Özkan
2- Meryem İnat
3- Samet Eren
4- M. Tevfik Göksu
5- Adil Karaismailoğlu
6- Yıldız Konal Süslü
7- Mehmet Öcalan
8- Mustafa Bayram
9- Gıyasettin Gergin
10- Ahmet Dokumacı
11- Hamza Akbulut
12- Nurten Gezer
13- Zübeyde Yazıcı
14- Zehra Kaya
15- Şengül Kazanır
16- Hatice Sarı
17- Abdurrahman Uzun
18- Ahmet Çapoğlu
19- Murat Şahsuvaroğlu
20- Elif Batur
21- Burhan Özdemir


CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz