Ana Sayfa BAĞCILAR İBB’DEN KULÜPLERE MALZEME DESTEĞİ

İBB’DEN KULÜPLERE MALZEME DESTEĞİ

Okunma Sayısı 238
0

 İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından amatör spor kulüplerinin gelişimi için yapılan Yenikapı Spor Tesisi düzenlenen törenle açıldı. Antrenman ve müsabakalarda kullanılacak olan tesisin açılış töreni sırasında İBB’nin 2020 yılı amatör spor kulüplerine malzeme desteği de başlatıldı. Törende konuşan İBB Genel Sekreter Yardımcısı Murat Yazıcı, İstanbul’un 13 ilçesinde toplam 15 spor tesisin daha kente kazandırılacağı müjdesini verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Türk sporuna altyapı desteği sağlamak için 1000’e yakın kulübünü antrenmanlarda ve müsabakalarda kullanacakları spor malzemesi ile destekliyor. İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ve İstanbul’un 39 ilçesinde faaliyet gösteren tüm amatör spor kulüplerini kapsayan desteğin 2020 programı Yenikapı Spor Tesisinde düzenlenen törenle başladı.

Futbol, voleybol, basketbol, hentbol, karate, judo, tekvando, kickboks, muay thai, wushu,  kort tenisi, satranç, masa tenisi, badminton, jimnastik, atletizm, okçuluk, futsal, yüzme ve güreş branşlarında kullanılacak malzeme desteği törenine İBB Genel Sekreter Yardımcısı Murat Yazıcı, Destek Hizmetleri Daire Başkanı Mansur Güneş, İtfaiye Daire Başkanı Remzi Albayrak, Gençlik Spor Müdürü İlker Öztürk, Spor İstanbul Genel Müdürü İzzet Renay Onur ve İETT Genel Müdürü Alper Bilgili, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Başkanı (TASKK) ve TFF Başkan Vekili Ali Düşmez ile spor kulübü temsilcileri ve çok sayıda sporcu katıldı.

TASKK BAŞKANI DÜŞMEZ

 İBB’YE TEŞEKKÜR ETTİ

Törenin açılışında konuşan TASKK Başkanı Ali Düşmez amatör sporun Türkiye’de piramidin en büyük tarafı olduğunu söyledi. Futbolun da aralarında yer aldığı, olimpik ve olimpik olmayan 62 branş olduğuna işaret eden Düşmez, “Biz federasyonlar olarak amatör spor bilincini yükseltmeyi ve amatör sporun önemini tüm ülkeye anlatabilmeyi amaçlıyoruz, bunun için çalışıyoruz. Bu anlamda çok güzel resimleri gördüğümüzü belirtmek isterim. Bugün de bu güzel tesisin açılışını yapıyoruz. Amatör spora sağladıkları spor malzemesi ve tesis katkılarından dolayı Büyükşehir Belediyesine şahsım ve tüm federasyonumuz adına teşekkür ederim” dedi.

YAZICI: ‘AMACIMIZ KULÜPLERİN

BAŞARISINA KATKI SAĞLAMAK’

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Murat Yazıcı ise İBB’nin amatör sporlara katkısının sadece futbol ile sınırlı kalmadığını vurgulayarak şunları söyledi: “Her yıl yaklaşık 1000 amatör spor kulübüne spor malzemesi desteği sağlıyoruz. 20 branşta yaptığımız bu malzeme desteği ile 39 ilçede amatör sporun ve spor kulüplerinin güçlenmesine ve sporda İstanbul’un elde ettiği başarıların artmasına katkı sağlamayı amaçlıyoruz.”

273 BİN 121 ADET SPOR MALZEMESİ

Genel Sekreter Yardımcısı Yazıcı, 2020 yılında amatör spor kulüplerine yapılan yardımın yaklaşık 8 milyon TL tutarında olduğunun altını çizdi ve 2021 yılında da bu desteği sürdürmeyi hedefledekilerini aktardı. Yazıcı, kulüplere yapılan malzeme desteğinin futboldan hentbola, karateden güreşe kadar 20 branşta, 115 farklı kalemde 273 bin 121 adet spor malzemesi olduğu bilgisini paylaştı.

“OLİMPİYAT HAYALİMİZİ GERÇEKLEŞTİRMEK İSTİYORUZ”

Başkan İmamoğlu’nun sıklıkla dile getirdiği İstanbul’un bir olimpiyat şehri olma hayalini anımsatan Yazıcı, İstanbullularla bu hayali gerçekleştirmek istediklerini söyledi. Murat Yazıcı, “İcraatlarımızla İstanbul’un bir spor kenti olması özelliğini doldurmaya çalışıyoruz, ama bunu bir olimpiyat şehri olma etiketiyle taçlandırmak istiyoruz. 2032 yılına kadar olimpiyat adaylığımız için hazır olmak istiyoruz” dedi.

13 İLÇEDE 15 YENİ SPOR TESİSİ YAPILIYOR

Tesisleşme konusunda İBB’nin çalışmalarını sürdüreceği bilgisini paylaşan Yazıcı, önümüzdeki süreçte, İstanbul’un 13 ilçesinde toplam 15 spor tesisin daha açılacağı müjdesini verdi. İBB tarafından yapılan 143 spor tesisinin 23’nun futbola ayrıldığı notunu düşen Yazıcı, sahaların, spor alanlarının en yaygın şekilde halkın ve sporcuların kullanımında olmasını istediklerini belirterek, bir kulübe tahsis etmektense, İBB’ye ait spor tesislerinin tüm kulüplerin hizmetinde olması prensibini benimsediklerini söyledi.

Konuşmaların ardından İBB Genel Sekreteri Murat Yazıcı, TASKK Başkanı Ali Düşmez ve törene katılan davetliler İBB Yenikapı Spor Tesisinin açılışını gerçekleştirdi. Yeni yapılan tesiste incelemelerde bulunan Yazıcı, törene katılan amatör spor kulüplerinin genç sporcuları ile sohbet etti. Onlarla hatıra fotoğrafı çektiren Yazıcı, İBB tarafından amatör spor kulüplerine yönelik yapılan malzeme desteğini de başlatmış oldu.

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz

16 + three =