Ana Sayfa EĞİTİM ATIŞALANI ORTAOKULU’NA TEŞEKKÜR BELGESİ

ATIŞALANI ORTAOKULU’NA TEŞEKKÜR BELGESİ

Okunma Sayısı 271
0

 Atışalanı Ortaokulu’na TIMMS 2019’daki özverili çalışmalarından dolayı teşekkür belgesi verildi.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Uluslararası Matematik ve Fen Eğilimleri Araştırması olan TIMMS 2019 uygulamasında ülkemizi özverili çalışmaları ile temsil eden Atışalanı Ortaokulu öğrenci, öğretmen ve idarecilerine katkılarından dolayı teşekkür etti.

Teşekkkür  belgesini, Atışalanı Ortaokulu adına Okul Müdürü Harun Koçak, Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri Abdurrahman Ensari ve Mehmet Ali Kaygusuz’dan teslim aldı.

Uluslararası Matematik ve Fen Eğilimleri Araştırması (TIMSS), Uluslararası Eğitim Başarılarını Değerlendirme Kuruluşu (IEA) tarafından dört yıllık periyotlarla yapılan uluslararası bir araştırma. TIMSS, 4. ve 8. sınıf düzeyindeki öğrencilerin matematik ve fen alanlarındaki başarılarını değerlendiriyor.

Ülkemiz, TIMSS araştırmasına 1999 yılından itibaren katılmakta. TIMSS 2019 uygulamasına dördüncü sınıf düzeyinde 58 ülke, sekizinci sınıf düzeyinde ise 39 ülke katıldı. Ülkemiz, TIMSS 2019 döngüsüne dördüncü sınıf düzeyinde 180 okul ve 4.028 öğrenci ile katılım gösterdi. Sekizinci sınıf düzeyinde ise uygulama 181 okuldaki 4.077 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi. Türkiye TIMSS 2019 uygulamasında şu ana kadar katıldığı tüm uygulamalara göre en yüksek performansı elde etti.

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz

5 + fifteen =