Ana Sayfa ESENLER BAŞKAN HASAN AYAR’DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR!

BAŞKAN HASAN AYAR’DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR!

Okunma Sayısı 429
0

Esenler Kamyon, Taksi, Minibüs ve Şoförler Esnaf Odası Başkanı Hasan Ayar, Son Dakika Esenler Haber Gazetemize yaptığı açıklamada, minibüs ve taksici esnafının özellikle Pandemi döneminde yaşadığı sıkıntıları dile getirdi.

Başkan Ayar yaptığı açıklamada,  ”Yaklaşık 14 aydır taksi ve minibüs esnafı olarak zam almamıştık. Bizler de odalar olarak girişimlerde bulunduk ve %12 oranında bir zam almış olduk. Yeni zam tarifesi böylece uygulanmaya geçmiş oldu.

”TARİFE ÜCRETİNİ CEBİMİZDEN KARŞILADIK”

Ayrıca Pandemi döneminde esnafımızın zor durumda olduğunu iyi bildiğimiz için odaların her zam döneminde aldığı tarife ücretini yönetim olarak bir karar alarak,  esnafımıza küçük de olsa bir katkıda bulunmak adına ücret talep etmediğimiz gibi, tarife ücretini yönetim olarak cebimizden karşıladık.

”METRO DURAKLARINI ESNAFIMIZI MAĞDUR EDİYOR”

Özelikle Pandemi’nin ilk başladığı süreçte esnafımız maske sıkıntısı yaşıyordu. Oda olarak esnaflarımıza maske yardımında bulunduk.
Malum Esenler’de bir çok metro istasyonu var, Bizler metro istasyonlarına tabiki karşı değiliz ama esnafımız çok istasyon olmasından dolayı mağdur olmaktadır. Çünkü genelde aynı hat üzerinde çalışmaktayız. Bu konuyla ilgili büyük şehir belediyesiyle görüşmelerimiz devam ediyor.

”ESENLER’DE 60 MİNİBÜS TAKSİYE DÖNÜŞECEK”

Minibüslerin taksiye dönüşmesi ile ilgili taleplerimiz vardı. Bazı küçük sorunlardan dolayı büyük şehir belediye başkanlığı ve UKM yetkilileri konuyu alt komisyona sevk etti. İnşallah bu ay yapılacak olan toplantıda sıkıntılarımız giderilecektir. Kesin olmamakla beraber Esenler’den yaklaşık 60 minibüsümüz taksiye dönüşecek.
Minibüs esnafının olduğu gibi taksici esnafı da mağdur. Taksici esnafına da faydası var. Vatandaşlar 2-3 kişi oldukları zaman taksiye binecektir.

”FARKLI BÖLGELERE TAKSİ DURAKLARI GELİYOR”

Esenler’de resmi olarak sadece 2 taksi durağı var. Esenler’de 500 bin kişi yaşıyor. Dolasıyla bu kadar nüfusu olan bir ilçenin sadece 2 resmi taksi durağı olması vatandaşı da mağdur ediyor.
Bir çok insan güvenebileceği taksiye binmek istiyor. Bu da durakların çoğaltılması ile mümkün.

”ESNAFIN TALEPLERİNİ YETKİLİLERE İLETİYORUZ”

Esnafımızın bizlerden taksi durakları ile ilgili bir çok talebi oldu. Bizler de sorumluluğumuz gereği bu talepleri yetkili birimlere götürüyoruz. Nereye durak yapılması gerekiyorsa projesini biz kendi bütçemizden karşılayarak çizdiriyoruz.

”İLÇE YÖNETİCİLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Şu ana kadar 3 ayrı bölgede taksi durağı talebimiz oldu. Büyük şehir belediyesinden ve ilçe emniyet müdürlüğümüzden onay aldık. Son olarak ilçe belediyemizin onayını bekliyoruz. İlçe Kaymakamımıza ve ilçe emniyet müdürümüze duyarlılıklarından dolayı teşekkür ederiz.  Sağ olsun Belediye Başkanımız Mehmet Tevfik Göksu’ yapmış olduğumuz ziyaretlerde bizleri desteklediklerini belirtti. İlçe belediyemizden de onay alınır alınmaz konu UKM’ye gidecek ve çok kısa zamanda sonuçlanacaktır. Belediye başkanımız sağ olsun bizlerin yanında olduğunu belirterek sözünü verdi.

”YENİ YERİMİZDE ESNAFIMIZIN HİZMETİNDEYİZ”

Yaklaşık 20-25 yıldır eski yerimizde hizmet veriyorduk. Ama maalesef belediyemiz ile hiç istemediğimiz şekilde adli durumlarımız oldu. Sonrasında ise sağ olsun belediye başkanımız devreye girdi ve bizlere eski yerimize yurt yapılacağını ve başka bir yer önerebileceklerini söyleyerek şu an da bulunduğumuz binayı bizlere önerdi. Bizler de ora da bizim çocuklarımız, gençlerimiz okuyacak diyerek kabul ettik ve konu bu şekilde çözüldü. Binamızı yaparken Esenler belediyesi bize belediye başkanımızın talimatı ile bir çok konuda destek oldu ve binamızı yaptık. Belediyemiz ve yönetimiz birlikte bu binayı yaparak güzel bir iş çıkardığımızı düşünüyorum.

”AMACIMIZ ESNAFIMIZA İYİ BİR HİZMET SUNABİLMEK”

Şimdi yeni yerimizde yani Fevzi Çakmak caddesinde hizmet veriyoruz.
Ayrıca Atışalanı’nda bulunan plaka basım yerimiz de hizmete devam etmektedir. Bizim amacımız esnafımıza ve vatandaşlara daha iyi bir hizmet sunabilmektir” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz

4 × 4 =