Ana Sayfa ESENLER TEKRAR ESENLER BELEDİYESİ’NİN

TEKRAR ESENLER BELEDİYESİ’NİN

Okunma Sayısı 253
0

Kemer Mahallesi’nde bulunan ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ait Esenler Spor Kompleksi’nin işletmesi, son İBB Meclisi’nde alınan kararla İBB’den alınarak 15 yıllığına Esenler Belediyesi’ne verildi.

İBB Meclisi’nin ocak ayı oturumlarının son bileşiminde AK Partili’li meclis üyelerinin 9 Kasım 2020 tarihinde verdiği tahsis ile ilgili önerge, komisyon incelemesinin ardından İBB Meclisi’nin ocak ayı oturumlarında gündeme alındı.

Hukuk Komisyonu raporunda mülkiyeti İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait olan içinde yüzme havuzu da bulunan ve İBB kullanımındaki Esenler Spor Kompleksi’nin 15 yıl süreyle bedelsiz olarak Esenler Belediyesi’ne tahsisini uygun buldu.

Tapu kaydındaki İBB kullanımına ilişkin şerhin kaldırılmasına karar verildi. Komisyonun CHP’li üyeleri rapora muhalefet şerhi düşerek tahsisin hukuka uygun olmadığını iddia ettiler. Tahsis kararı oyçokluğu ile kabul edildi.

BİZ DAHA DÜZGÜN İŞLETİYORDUK

Raporun oylanması sırasında İBB Meclisi’nde tartışma yaşandı. CHP’li İBB Meclis Üyesi Melendiz Dalyan İzgi, “Bu usulü kabul etmiyoruz. Burası daha önce trampa karşılığında Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devredilmiş. Spor kompleksinin işletmesi İBB Spor A.Ş’ye verilmiş, aktif olarak da işletiliyor. Esenler Belediyesi neden burayı istiyor anlamadık? Zaten bir hizmet sunuluyor. İBB’den farklı olarak ne yapılacak? Çoğunluklarını kullanarak İBB’nin alanlarını kendimize alalım demekten öteye gitmiyorlar” diye tepki gösterdi.

AKP’li Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya da, “Söz konusu yer daha önce belediyemizin işlettiği bir yerdi. Trampa ile mülkiyeti bakanlığa geçti. İBB sadece kullanıyor, mülkiyet sahibi değil. Yüzme havuzunu kullanıyor. Yerel belediye olarak burayı işlettiğimizde daha düzgün işletiyorduk. İnsanların memnuniyeti daha yüksekti. Esenler Belediyesi olarak kamu hizmetinde kullanılmak üzere tahsisini istedik” açıklaması yaptı.

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz