Ana Sayfa ESENLER KOZLARINI MAHKEMEDE PAYLAŞACAKLAR

KOZLARINI MAHKEMEDE PAYLAŞACAKLAR

Okunma Sayısı 139
0

Kemer Mahallesi’ndeki Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ait Esenler Spor Kompleksi’nin işletmesi, ocak ayı İBB Meclisi’nde alınan kararla 15 yıllığına Esenler Belediyesi’ne tahsis edildi. Ancak İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Esenler Spor Kompleksi’nin Esenler Belediyesi’ne tahsisini veto etti. Bunun üzerine Ak Parti Grubu İBB Meclisi’nin 10 Şubat’taki ikinci oturumunda tahsisi tekrar İBB Gündemi’ne taşıdı.

Mecliste, mülkiyeti İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait olan, içinde yüzme havuzu da bulunan ve İBB kullanımındaki Esenler Spor Kompleksi’nin 15 yıl süreyle bedelsiz olarak Esenler Belediyesi’ne tahsisini tekrar uygun buldu. İBB Meclisi’nde yapılan oylamada, tapu kaydındaki İBB kullanımına ilişkin şerhin kaldırılması oyçokluğu ile kabul edildi. CHP ve İyi Partili meclis üyeleri karara karşı oy kullandı.

TEKRAR VETO EDERSE

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İBB Meclis Kararı’nı tekrar veto etme hakkı var. İmamoğlu bu kararı tekrar veto ederse ve Esenler Belediyesi bu tahsiste ısrar ederse konu yargıya taşınacak. İstanbul Bölge İdare Mahkemesi’nde görülecek dava sonucunda Esenler Spor Kompleksi’nin işletimi ya İBB’de kalacak, ya da Esenler Belediyesi’ne geçecek.

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz