Ana Sayfa ESENLER EKMEĞİMİZLE OYNAMAYIN!

EKMEĞİMİZLE OYNAMAYIN!

Okunma Sayısı 246
1

VATANDAŞIN BÜFE İSYANI…

EKMEĞİMİZLE OYNAMAYIN!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin N.Hatun Mahallesi Malazgirt Caddesi üzerinde bulunan bir Halk Ekmek Büfesi’ni kapatması mahallenin büyük tepkisini çekti.

Ruhsatı eşi Neriman Kuruçay adına olan büfesinin İHE (İstanbul Halk Ekmek) tarafından kapatılmasının bazı basın yayın organlarında böyle bir büfenin olmadığı ve büfe kapatılmasının asılsız olduğu iddiaları üzerine işletmeci Hasan Kuruçay bir basın açıklaması yaptı. Bu büfeden ekmek alan onlarca vatandaşın da kendisine destek verdiği açıklama sırasında Hasan Kuruçay, büfesinin sebep gösterilmeden kapatıldığını tekrarlayarak yalan haber yapanları protesto etti. Toplanan vatandaşlar da Hasan Kuruçay’a destek verdi ve büfeye İstanbul Halk Ekmek tarafından tekrar ekmek gönderilmesini istediler. 4.5 yıldır aynı büfeyi işlettiğini söyleyen Hasan Kuruçay ve vatandaşlar İBB’ye isyan etti.

Hasan-Neriman Kuruçay çifti 4.5 yıldır aynı büfeyi işlettiklerini belirterek İstanbul Halk Ekmek’in (İHE) ruhsat ve iptal yazılarını gösterdiler. 

 

1 Yorum

  1. Ekmek bayisiyim diyen hasan isimli şahıs yalan söylüyor 4.5 yıl önce orada olduğunu söyledi 2020 yılında açtı orayı daha önce bayiliği başka yerdeydi araştırılsın fırının bitişiğinde halk ekmek açılamaz belediye nizamnamesinde kaç metre mesafe olması gerekir öğrensin önce yanındaki fırında 15.-20 insan çalışıyordur o insanlara yazık değilmi kendi çıkarı için başkalarının ekmeği ile oynamak yazıklar olsun

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz