Ana Sayfa ESENLER HAYATA HAYAT VEREN KADINLARDAN SERGİ

HAYATA HAYAT VEREN KADINLARDAN SERGİ

Okunma Sayısı 219
0

Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV) öğrencilerinin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel hazırladığı “Ahsen-Hayata Hayat Verenler” adlı resim sergisi, esenlersergi.com üzerinden ziyarete açıldı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel hazırlanan “Ahsen-Hayata Hayat Verenler” sergisi sanatseverlerle buluştu. 19-61 yaş aralığındaki 26 öğrencinin farklı tekniklerle hazırladığı 31 eserin yer aldığı sergi, online olarak ziyaret edilebiliyor.

KADIN HAYATTIR

Serginin küratörü ve ESEV resim eğitmeni Kader Peker, serginin adını “Ahsen-i Takvim” ifadesinden aldığını belirterek “İnsan, bazılarına göre hem ruh hem beden, bazılarına göre ise sadece ruh yönünden yaratılmışların en güzelidir. Kadın da yaratılanların en güzel hallerindendir. Kadın hayattır, merhametin, tüm iyiliklerin, güzelliklerin kaynağıdır” şeklinde konuştu.

Sergide özgün çalışmaların yer aldığını sözlerine ekleyen Peker, “Sergimizde yer alan eserler hem yöresel hem de modern kadınlarımızı kapsamaktadır.Serginin içeriğinde günlük hayatta kadının yeri, sıcak bir yuva, anne-çocuk ilişkisi, geleneksel ve modern kadın temalı, kadınlarımıza gündelik hayatlarını ve güzel anlarını hatırlatmak ve her birinin hayatını harmanlayıp sunmak istedik. Özgünçalışmaların çoğunlukta olduğu sergimizde röprodüksiyon çalışmalarımızda yer almaktadır” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz

1 × four =