Ana Sayfa ESENLER HABERLERİ KAS-DER ESENLER’ DE BAYRAK DEĞİŞİMİ

KAS-DER ESENLER’ DE BAYRAK DEĞİŞİMİ

Okunma Sayısı 301
0

Esenler’ de yoğun bir nüfusa sahip olan, KAS DER (Kastamonulular Dayanışma Derneği) Esenler Şubesi’nde bayrak değişimi yaşandı.

Temel amacı Esenler ’de yaşayan Kastamonulular arasındaki birliği ve dayanışmayı sağlamak olan KAS DER Esenler Şubesi, Kastamonu’nun tanıtımından, eğitim, spor, kültür ve sanat aktivitelerine kadar pek çok alanda Kastamonu’ya ve Kastamonululara hizmet etmeye devam ediyor.

Dernek geçtiğimiz hafta Nene Hatun Mahallesinde bulunan merkezinde 7. Olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Üyelerin ve delegelerin yoğun ilgi gösterdiği genel kurul İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başladı.

Mehmet Kaya, Hasan Şahin ve Bayram Demirayak divan kurulu olarak seçildi. İbrahim Çelik’in tek liste olarak katıldığı genel kurul sonucunda iki yıldır dernek başkanı olarak görev yapan Orhan Küllüoğlu görevi İbrahim Çelik’e devretti.

Genel Kurul’a Ak Parti, Milliyetçi Hareket Partisi ve Yeniden Refah Partisi temsilcileri de katılım sağladı.

DERNEĞİN EMRİNDEYİM

Genel Kurulda konuşan Orhan Küllüoğlu, “Daha önce Ferhat Akkaya döneminde yönetim kurulunda olduğum ve iki yıldır da başkan olarak hizmet etmekten onur duyduğum KAS DER Esenler Şubemizde görevimi bayrağı daha ileriye taşıyacağından emin olduğum İbrahim kardeşime devrediyorum. İnanıyorum ki bundan sonra Kastamonululara yakışır şekilde çok güzel işleri altına yönetimi ile birlikte imza atacak. Ben de bundan sonra yapacakları tüm çalışmalarda her zaman hem genel merkez delegesi olarak hem de Denetleme Kurulu üyesi olarak yanlarında Kastamonu için Kastamonulular için çalışmaya devam edeceğim” Dedi.

365 GÜN 6 SAAT ÇALIŞACAĞIZ

Görevi devralan KAS DER Esenler Şube Başkanı olarak seçilen İbrahim Çelik ” Değerli arkadaşlar; birlik olmadan, beraberlik olmadan yöntem olmadan hedef olmaz. Bir yürüyüşün kararlılığı ilk adımlarında gizlidir.

Bizler de Bir medeniyetin öncü gücü olduğumuzun farkında olarak temel değerlerimizden zerre taviz vermeden Esenler de yaşayan Kastamonulu kardeşlerimize, memleketimize en üst seviyede hizmet edeceğiz. Bundan sonra geleneksel anma programlarımızı kültür sanat şöleni şeklinde devam ettirecek Esenler de Kastamonu rüzgarı estireceğiz. Biz yeni yönetimdeki arkadaşlarımla birlikte bugüne kadar yapılan tüm iyi işleri bir adım öteye taşıma gayretinde olacağız.

Özellikle gençlik çalışmalarını önemseyecek onların toplumsal hayatta daha başarılı yerlerde olmaları için gayret göstereceğiz. Bugün aslında biz Kas DER Esenler ailesi olarak bir birlik beraberlik mesajı verirken, yeni projelerimizin de başlangıcını yapıyor. Yeniden Bismillah diyoruz. Eğitimden sağlığa, Kültürden sanata hem memleketimizin tanıtımı hem de bizlere katkı sağlayacak yeni projelerimizi başlatacağız. 360 derece dernekçilik anlayışı ile Üyelerimize sadece bir gün değil 365 gün 6 saat hizmet etme düsturu ile yönetim ve üyelerimizle birlikte çalışacağız.” Dedi.

Program Orhan Küllüoğlu’nun önceki dönemde yönetim kurulunda görev alan yönetim kurulu üyelerine plaket taktimi ile sona erdi.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz