Ana Sayfa EĞİTİM POLİSLERDEN ÇOCUKLARA GÜVENLİK EĞİTİMİ

POLİSLERDEN ÇOCUKLARA GÜVENLİK EĞİTİMİ

Okunma Sayısı 222
0

Esenlerli çocuklar, Polis Haftası etkinlikleri kapsamında Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis memurlarından polislik ve güvenlik konularında eğitim aldılar.

Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü, 4-10 Nisan Polis Haftası Etkinlikleri kapsamında Esenlerli çocuklara yönelik bir eğitim programı düzenledi. Gençlik, Bilgi ve Hikmet Evleri’nde gerçekleştirilen eğitimde çocuklar polis memurlarından eğitim aldılar.

HEM EĞLENDİLER HEM ÖĞRENDİLER

Emniyet personeli, çocuklarla birlikte hem eğlendi hem de daha güvenli bir yaşam konusunda eğiterek minikleri bilgilendirdi. Eğitimde çocuklara; “155 Polis İmdat Hattı”, “Emniyet Birimlerinin Tanıtımı”, “Trafik Işıkları”, “Güvenli İnternet”, “Yabancı Kişilere Karşı Yaklaşım” ve “Toplu Kullanım Alanlarında Davranış Şekilleri” gibi çeşitli konularda bilgiler verildi. Çocuklar da polislik ile ilgili merak ettiklerini sordular. Polis ağabeyi ve ablaları için folklor gösteri yapan çocuklar, daha sonra hep birlikte çiçek dikerek keyifli bir gün geçirdiler.

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz

twenty + seventeen =