Ana Sayfa ESENLER ESENLER AŞEVİ HİZMETTE

ESENLER AŞEVİ HİZMETTE

Okunma Sayısı 305
0

Türk Kızılayı Esenler Şubesi, Esenler Kaymakamlığı ve Esenler Belesiyesi işbirliğinde açılan aşevinde, Ramazan ayı boyunca her gün ihtiyaç sahibi bin aileye sıcak yemek hazırlanıyor..

Türk Kızılayı Esenler Şubesi, Esenler Kaymakamlığı ve Esenler Belediyesi işbirliğinde Esenler bir aşevine kavuştu. Esenler Aşevi Ramazan ayı ile birlikte  kaynatmaya başladığı kazanlarla her gün ihtiyaç sahibi bin aileye sıcak yemek ulaştırmaya başladı.

SOFRALAR ŞENLENECEK

Türk Kızılayı Esenler Şubesi Başkanı Abdurrahman Bölük, Esenler Aşevi’nin Ramazan ayında maddi açıdan sıkıntı yaşayan insanların sofralarını şenlendireceğini söyledi. Bölük, Ramazan ayının paylaşma ve kardeşlik ayı olduğuna dikkat çekerek, “Bu yıl Esenler’de Ramazan coşkusunu farklı bir heyecanla yaşıyoruz” dedi. Aşevini Esenler Kaymakamlığı ve Esenler Belediyesi ile birlikte açtıklarını ifade eden Bölük, “Kızılay Esenler Aşevi’nde kazanlarımız ihtiyaç sahipleri için kaynıyor” ifadelerini kullandı.

HİLAL BUGÜNLER İÇİN VAR

Esenler Kaymakamı Adil Karataş ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya Esenler Aşevi’ne verdikleri destek için müteşekkir olduğunu dile getiren Bölük, Esenler Aşevi’nin faaliyetlerinin yalnızca Ramazan ayıyla sınırlı kalmayacağını, yılın her günü hizmet vermeyi planladıklarını aktardı. Bölük, “Türk Kızılayı olarak iyilik için çalışıyoruz. Bu ‘Hilal’ bugünler için var.” dedi.

HER GÜN BİN KİŞİYE YEMEK

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler Aşevi’ni Belediye, Kaymakamlık ve Türk Kızılayı Esenler Şubesi ile birlikte hayata geçirdiklerini belirtti. İlçede her gün 1000 vatandaşa sıcak yemek sağlayacak aşevinin hayırlı olmasını dileyen Göksu, “Yemekleri ailelerimizin evlerine servis edeceğiz. Aşevimiz hayırlı olsun. Katkı sunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz