Ana Sayfa EĞİTİM GENÇLER FETİH GÜNLÜKLERİ YAZACAK!

GENÇLER FETİH GÜNLÜKLERİ YAZACAK!

Okunma Sayısı 193
0

Esenler Belediyesi, İstanbul’u fethiyle bir çağ kapatıp bir çağ açan Fatih Sultan Mehmed Han’ın 540. vefat yıl dönümünde anlamlı bir yarışma düzenliyor. Yarışma kapsamında Esenlerli gençler, “Fatih’in Günlüğü” kitabını okuduktan sonra yeni fetihlerin hayalleri ile bezenmiş kendi günlüklerini kaleme alacak.

Esenler Belediyesi, cihan padişahı Fatih Sultan Mehmed Han’ın 540. vefat yıl dönümünde Esenler’de ikamet eden 10-14 yaş arası gençlere yönelik anlamlı bir yarışma düzenliyor. Yarışmaya katılan gençler, İsrafil Kurt tarafından kaleme alınan “Fatih’in Günlüğü” kitabını okuyacaklar ve defter şeklinde düzenlenmiş olan “Benim Günlüğüm”e kendi günlüklerini yazacaklar. Kitaplar, başvuru formunu dolduran tüm gençlerin adreslerine teslim edilecek.

ÖDÜL TÖRENİ 29 MAYIS’TA

Yarışmanın ödül töreni, İstanbul’un fethinin 568. yıl dönümü olan 29 Mayıs 2021’de yapılacak. Yarışma kapsamında birinciye bisiklet, ikinciye tablet bilgisayar, üçüncüye ise scooterarmağan edilecek. Ayrıca yarışmaya katılan herkes sürpriz hediyelerin sahibi olacak.

Yarışmaya https://esenler.bel.tr/kultur-sanat/ adresinden ya da sosyal medya hesaplarında bulunan form linkine tıklayarak katılabilirsiniz.

Haydi, sen de ‘Fatih’in Günlüğü’nüoku, kendi günlüğünü yaz ve ödülleri kazan!

Başvuru Tarihi: 3-13 Mayıs 2021

Son Teslim Tarihi: 25 Mayıs 2021

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz

17 − 15 =