Ana Sayfa EĞİTİM ESENLERLİ ÖĞRENCİLER ÇEVRE İÇİN YÜRÜDÜ

ESENLERLİ ÖĞRENCİLER ÇEVRE İÇİN YÜRÜDÜ

Okunma Sayısı 209
0

Esenler Gençlik, Bilgi ve Hikmet Evleri’nde eğitim gören öğrenciler, Dünya Çevre Haftası’nda. Davutpaşa Caddesi’nde çevre yürüyüşü gerçekleştirdi. Öğrenciler, vatandaşlarda ve esnafta çevre farkındalığı oluşturdu.

5-13 Haziran Dünya Çevre Haftası münasebetiyle Esenler Belediyesi Kadın Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan 12 Gençlik, Bilgi ve Hikmet Evi’nde eğitim gören öğrenciler trafiğe kapalı olan Davutpaşa Caddesi’nde çevre yürüyüşü gerçekleştirdi. Bu yıl 49.su gerçekleştirilen Dünya Çevre Haftası’nda 49 kız, 49 erkek öğrenci doğayı koruma ve çevreyi temiz tutma bilinci oluşturmak için yürüdü. Yürüyüşe katılan öğrenciler, sınıflara ayrılarak bir kısmı yerde gördükleri çöpleri toplayıp bir kısmı ise vatandaşları ve esnafı bilinçlendirmek amaçlı broşür dağıttı. Çocukları caddede gören vatandaşlar bu farkındalığa yoğun ilgi gösterdi.

DUYARSIZLIKLAR DUYARLILIĞA DÖNÜŞSÜN İSTEDİK

Yürüyüşe katılan Esenler Belediyesi Kadın Aile Hizmetleri Müdürü Cemal Bolat, çevre duyarlılığı için çocuklarla birlikte hareket ettiklerini belirterek şöyle konuştu:

“Bilgi evlerimizdeki orta öğretim ve lise öğrencilerimizin katılımlarıyla yaptığımız çalışmalarda özellikle çevre temizliği konusunda dikkat çekiyoruz. Çocuklarımıza ilköğretim aşamasından itibaren çevreye duyarlı olma, çevreyi kirletmeme ve doğaya sahip olma kültürünü veriyoruz. Bugün de çevre günü olması nedeniyle Esenler’de var olan 12 tane bilgi evimizde yaptığımız çalışmalarla öğrencilerimize bir sosyal duyarlılık çalışması organize ediyoruz. Hem toplumun dikkatini çekmek hem de toplumun duyarlılığını arttırmak için birlikte hareket ediyoruz. Bugün öğrencilerimiz hem giysileri ile hem de çevreye bazı duyarsız kişilerin yapmış olduğu atıklarla duyarsızlıklarına karşı onlara mini uyarılarda bulunacaklar.”

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz

16 + thirteen =