Ana Sayfa EĞİTİM GENÇLERDEN PEYAMİ SAFA’YA VEFA

GENÇLERDEN PEYAMİ SAFA’YA VEFA

Okunma Sayısı 216
0

Esenlerli gençler, Türk edebiyatının önemli yazarlarından biri olan Peyami Safa’yı vefatının 60. yıl dönümünde Edirnekapı Şehitliği’nde bulunan kabri başındadualarla andı.

‘Dokuzuncu Hariciye Koğuşu’, ‘Matmazel Noraliya’nın Koltuğu’ ve ‘Yalnızız’ gibi eserlerle öne çıkan gazeteci, yazar Peyami Safa, vefatının 60. yıl dönümünde İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından organize edilen programla anıldı. Törene, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Coşkun Yılmaz, İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Maşalı ve ünlü yazarın sevenleri katıldı.Esenler’de gönüllü gençlik projelerinde yer alan öğrenciler de programdaki yerlerini aldı.

ESERLERİNİ SEVEREK OKUDUM

Programa katılan öğrencilerden Mustafa Yeşilgül, “Peyami Safa, özellikle psikolojik romanlar kaleme almış bir yazarımız. Safa’nın eserlerini severek okudum. Onun hayatı mücadelelerle geçmiş ve ağır hastalıklar geçirmiş. Bu yaşanmışlıkları eserlerinde de görmemiz mümkün. Türk edebiyatına büyük katkılar sunan Peyami Safa gibi bir değerin unutulmaması için çalışmalıyız” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz

5 + 13 =