Ana Sayfa ESENLER MİLLETVEKİLİNDEN ŞOK SÖZLER!.. DURSUN ATAŞ ESENLER İLE İLGİLİ NELER DEDİ?

MİLLETVEKİLİNDEN ŞOK SÖZLER!.. DURSUN ATAŞ ESENLER İLE İLGİLİ NELER DEDİ?

Okunma Sayısı 185
0

 

Özellikle son bir aydır Esenler farklı siyasi partilerin ya milletvekillerini ya da yöneticilerini ağırlıyor!..

”Seçim ya da herhangi bir önemli değişim” ile ilgili bir şey yokken bu zamansız ziyaretlerin nedenleri de merak konusu olmaya başladı.

Bu gün yapılan ziyaretlerden birisini de İYİ Parti Esenler İlçe Başkanlığı öncülüğünde gerçekleştirildi.

İYİ Parti İlçe Başkanlığı’nın STK ile tanışma ve değerlendirme kahvaltı programına katılan İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş’ın Esenler İle ilgili sözleri yenilir, yutulur gibi görünmüyor.

Dursun Ataş yaptığı açıklamada: “Biz buraya siyaset yapmaya değil, Esenler halkının ve sivil toplum örgütlerinin sorunlarını dinlemeye geldik. Ancak bildiğiniz gibi yaklaşık 30 yıldır Esenler’i AK Parti ve onun devamı olan partiler yönetiyor.

Bakıyorsun değişimle ilgili ne yapılmış? Hiçbir adım yok. Hala Esenler’in altyapı sorunları var. Ben burada bir iki caddenin düzgünlüğünden başka bir şey göremedim. Benim Belediye Başkanlığı yaptığım ilçeye götürüyüm sizi sokaklarıyla, caddeleriyle ve altyapısıyla Esenler’in çok çok ilerisinde bir yer.

Burada ilk yapılması gereken zihniyetin değişmesi lazım. Çünkü ben burada devamlı uyutulmuş bir toplum görüyorum. Daha da kötüsü buradaki uyuşturucu ve ahlaksızlıkların çok üst seviyede olduğunu öğrendik. Bilmiyorum doğru mu? Ama inşallah doğru değildir.

”AHLAKSIZLIĞA ÇOK YATKIN”

Ama kenar mahallelerini arabayla dolaştığımda o işlere çok yatkın bir yer olduğunu gördüm. Burada bir zihniyet değişmediği sürece bir şeyin değişeceğine inanmıyorum.  Esenler’in sadece altyapıda değil her konuda değişime dönüşüme ihtiyacı var’’ dedi.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz