Ana Sayfa ESENLER ESENLER BOĞAZ’I GEZİYOR

ESENLER BOĞAZ’I GEZİYOR

Okunma Sayısı 161
0

Esenler Belediyesi, ilçe sakinlerini Valide Sultan gemisiyle keyifli bir boğaz turuna çıkarıyor. Her Salı gerçekleşen programa 12 yaşından büyük herkes ücretsiz olarak katılabiliyor.

Esenler sakinleri şu sıra Esenler Belediyesi’nin ücretsiz olarak düzenlediği organizasyonla İstanbul Boğazı gezilerine katılabiliyor.

Covid-19 nedeniyle uzun bir süre evlerinden dışarıya çıkamayan vatandaşlarımız için düzenlenen boğaz turu büyük beğeni topluyor.

İSTANBUL BOĞAZI VE EŞSİZ GÜZELLİĞİ

Esenlerli vatandaşlar tarafından büyük bir ilgiyle karşılanan etkinlikte katılımcılar, çay ve simit eşliğinde Boğaz’ın dünyaca ünlü güzelliklerine yakından şahitlik ediyor.

Dörtyol Meydan’dan hareket eden otobüslerle vapura gelen vatandaşlar rehber eşliğinde keyifli bir boğaz turu gerçekleştiriyor.

Yaz boyunca her Salı günü gerçekleşecek etkinliğe Esenler Belediyesi web sitesi üzerinde bulunan form doldurularak başvuru yapılabiliyor.

Denizin, doğanın ve tarih boyunca özenilerek oluşturulmuş mimarinin harika uyumuyla yüzlerce yıldır dünyanın en ünlü ve en kıskanılan su yolu olan İstanbul Boğazı tarihimizde ve kültürümüzde çok büyük bir öneme sahip.

 

İmparatorluklara başkentlik etmiş İstanbul’un incisi olarak anılan boğazı görebilmek için her yıl dünyadan çok sayıda turist de İstanbul’a akın ediyor ve boğazda çektikleri anı fotoğraflarını sosyal medya hesaplarında gururla paylaşıyorlar.

Geziye katılım formuna ulaşmak için Esenler Belediyesi’nin internet sitesinden  online işlemler sayfasında TC Kimlik numaranız ve şifrenizle ya da E-devlet üzerinden giriş yapabilirsiniz. Ardından kayıt formunu doldurarak geziye katılım talebinizi belediyeye ulaştırmış oluyorsunuz.

İlgili katılım formuna ulaşmak için bu linki kullanabilirsiniz.

https://onlineislemler.esenler.bel.tr/omis/#/login

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz